P3 Poznań w drugiej fazie budowy

20 października 2020

W ramach drugiej fazy budowy P3 Poznań powstanie 23 000 mkw. powierzchni w ramach dwóch budynków. 80% z niej jest już wynajęte.

P3 rozpoczął budowę kolejnego etapu parku logistycznego P3 Poznań. W jego ramach powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni 23 000 mkw. Jak poinformował deweloper, 80% z niej jest już wynajęte.

Oba budynki zajmą klienci, którzy obecni są już w innych inwestycjach P3. Pierwszym jest Green Factory Logistics, który wynajął 5 507 mkw., drugim - jeden z największych polskich operatorów logistycznych, dla którego powstaje dostosowany do potrzeb cross-dock o powierzchni niemal 13 000 mkw.

Druga faza inwestycji P3 Poznań realizowana jest zgodnie z wymogami certyfikacjii BREAAM na poziomie "Very good". Przy budowie użyte będą panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynki od czynników zewnętrznych; dachy zaś przygotowane będą pod możliwość montazu paneli fotowoltaicznych. Same magazyny wyposażone zostaną w oświetlenie LED sprzężone z automatycznym systemem sterowania światłem.

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

P3 Poznań to jeden z największych parków magazynowych zarówno w regionie Poznania, jak i całym kraju. Inwestycja dysponuje aktualnie 190 000 mkw. powierzchni - w planach deweloper posiada pozwolenie na budowę kolejnych 200 000 mkw.

Centrum logistyczne położone jest w odległości 16 km od Poznania, zaledwie 2,4 km od drogi ekspresowej S11, czyniąc je doskonałą lokalizacją dla klientów branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych czy firm prowadzących dystrybucję na rynki Europy Zachodniej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

17 września 2021
Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

10 września 2021
Cushman & Wakefield