P3 Poznań w drugiej fazie budowy

19 października 2020

P3 Poznań w drugiej fazie budowy

Spis treści

W ramach drugiej fazy budowy P3 Poznań powstanie 23 000 mkw. powierzchni w ramach dwóch budynków. 80% z niej jest już wynajęte.

P3 rozpoczął budowę kolejnego etapu parku logistycznego P3 Poznań. W jego ramach powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni 23 000 mkw. Jak poinformował deweloper, 80% z niej jest już wynajęte.

Oba budynki zajmą klienci, którzy obecni są już w innych inwestycjach P3. Pierwszym jest Green Factory Logistics, który wynajął 5 507 mkw., drugim - jeden z największych polskich operatorów logistycznych, dla którego powstaje dostosowany do potrzeb cross-dock o powierzchni niemal 13 000 mkw.

Druga faza inwestycji P3 Poznań realizowana jest zgodnie z wymogami certyfikacjii BREAAM na poziomie "Very good". Przy budowie użyte będą panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynki od czynników zewnętrznych; dachy zaś przygotowane będą pod możliwość montazu paneli fotowoltaicznych. Same magazyny wyposażone zostaną w oświetlenie LED sprzężone z automatycznym systemem sterowania światłem.

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

P3 Poznań to jeden z największych parków magazynowych zarówno w regionie Poznania, jak i całym kraju. Inwestycja dysponuje aktualnie 190 000 mkw. powierzchni - w planach deweloper posiada pozwolenie na budowę kolejnych 200 000 mkw.

Centrum logistyczne położone jest w odległości 16 km od Poznania, zaledwie 2,4 km od drogi ekspresowej S11, czyniąc je doskonałą lokalizacją dla klientów branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych czy firm prowadzących dystrybucję na rynki Europy Zachodniej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield