Dystrybutor opon otworzy magazyn w MLP Poznań

12 października 2020

Dystrybutor opon otworzy magazyn w MLP Poznań

Spis treści

Pneuhage Serwis Opon zajmie 6 000 mkw. powierzchni magazynowej w MLP Poznań. Najemca rozpocznie działalność w parku na początku 2021 roku.

MLP Group podpisało nową umowę najmu w swoim centrum logistycznym w Koninku. Firma Pneuhage Serwis Opon, dystrybutor opon i felg, wynajęła w ramach MLP Poznań około 6 000 mkw. W ramach tej powierzchni na magazyn przeznaczone będzie około 5 700 mkw., natomiast część biurowo-socjalna wyniesie 225 mkw. Obiekt zostanie przekazany najemcy w styczniu 2021 roku. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia nowej umowy najmu. Rynek magazynowy w okolicach Poznania cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród najemców. Nasz projekt MLP Poznań aktualnie oferuje 4 budynki o łącznej powierzchni najmu prawie 49 tys. m kw. natomiast docelowa jego przestrzeń to prawie 90 tys. mkw. Niewątpliwym atutem tego parku to przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja oraz dostosowanie magazynów do indywidualnych potrzeb naszych klientów – komentuje Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Magazyny w Poznaniu

MLP Poznań to inwestycja zlokalizowana w Koninku, około 16 km od Poznania. Docelowo składać się będzie z czterech nowoczesnych hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 90 000 mkw. Park logistyczny położony jest w pobliżu trasy ekspresowej S11 oraz 4 km od autostrady A2, co sprawia że miejsce idealnie nadaje się do procesów logistycznych i dystrybucyjnych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield