Reconext w nowym parku - Panattoni Park Bydgoszcz III

17 września 2020

Reconext w nowym parku - Panattoni Park Bydgoszcz III

Spis treści

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Bydgoszcz III. Pierwszego najemcę - firmę Reconext - w transakcji reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

Firma Reconext podpisała umowę najmu z Panattoni Europe na powierzchnię w nowej inwestycji dewelopera w regionie Bydgoszczy - Panattoni Park Bydgoszcz III. Najemcę w negocjacjach reprezentowali agenci Cushman & Wakefield - Paulina Machałowska i Ryszard Gwóźdź.

Reconext (wcześniej Teleplan i Clover Wireless) to wiodący dostawca usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych dla gałęzi obejmujących elektronikę użytku domowego, sieci korporacyjne i przechowywanie danych, IoT, sprzęt mobilny oraz sprzęt do punktów sprzedaży. Przedsiębiorstwo zajmie w parku 12 800 mkw., z czego powierzchnia magazynowa, na której odbędzie się większość operacji firmy, w tym testy i serwis, wynosi 11 500 mkw., a pozostała przestrzeń - 1 300 mkw. - to biuro. Najemca zacznie działalność w parku w styczniu 2021 roku. 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, zrównoważony rozwój, oraz dbałośc o środowisko jest istotą wszystkiego, co robimy. W naszych 18 centrach serwisowych na całym świecie, przedłużając cykl życia produktów i komponentów elektronicznych, redukujemyzbędne wytwarzanie odpadówi dwutlenku węgla oraz zużycie energii i materiałów. Reconext inwestuje w zielone budynki i lepszy operacyjny „ślad CO2”. W samej Europie zainwestujemy w nowe ekologiczne obiekty w 2 lokalizacjach”- komentuje Dorota Lemańska z Reconext.

Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Wdrożone zostały specjalne usprawnienia na życzenie najemcy. Budynek wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną oraz liczne rozwiązania zmniejszające emisję dwutlenku węgla oraz zużycie wody. W parku postawione będą punkty do ładowania samochodów elektrycznych oraz wydzielone będą strefy zieleni, których podlewanie będzie wspomagane z instalacji odzysku wody deszczowej.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach ekologicznych w magazynach z najnowszego raportu "Industrial Goes Green", przygotowanego przez ekspertów Cushman & Wakefield >>

Magazyny w Bydgoszczy

Panattoni Park Bydgoszcz III to inwestycja parku logistycznego o docelowej powierzchni 43 000 mkw. Składać się będzie z jednej hali magazynowej klasy A. Lokalizacja wewnątrz granic miasta zapewni nie tylko doskonały dojazd dla pracowników, ale również dostęp do wykwalifikowane kadry pracowniczej. Raptem 3 km dzielą obiekt od obwodnicy miasta oraz drogi krajowej nr 80. Park oddalony jest o 9 km od węzła z trasą ekspresową S10. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

MEDiVET S.A. wprowadzi się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjacjach oraz przygotowaniu specyfikacji technicznej magazynu MEDiVET reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Doradztwo prawne dla Fortress Logistics Real Estate w procesie negocjacji umowy najmu zapewniła kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik sp. j.

09 maja 2024
LCP Properties rozwija swój biznes

LCP Properties, znany na polskim rynku, jako jeden z inwestorów i deweloperów parków handlowych, wprowadza nową dynamikę w swojej działalności. Teraz skupiają się na ekspansji swojej sieci magazynów miejskich pod marką Multipark.

06 września 2023
Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Cushman & Wakefield