Reconext w nowym parku - Panattoni Park Bydgoszcz III

18 września 2020

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Bydgoszcz III. Pierwszego najemcę - firmę Reconext - w transakcji reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

Firma Reconext podpisała umowę najmu z Panattoni Europe na powierzchnię w nowej inwestycji dewelopera w regionie Bydgoszczy - Panattoni Park Bydgoszcz III. Najemcę w negocjacjach reprezentowali agenci Cushman & Wakefield - Paulina Machałowska i Ryszard Gwóźdź.

Reconext (wcześniej Teleplan i Clover Wireless) to wiodący dostawca usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych dla gałęzi obejmujących elektronikę użytku domowego, sieci korporacyjne i przechowywanie danych, IoT, sprzęt mobilny oraz sprzęt do punktów sprzedaży. Przedsiębiorstwo zajmie w parku 12 800 mkw., z czego powierzchnia magazynowa, na której odbędzie się większość operacji firmy, w tym testy i serwis, wynosi 11 500 mkw., a pozostała przestrzeń - 1 300 mkw. - to biuro. Najemca zacznie działalność w parku w styczniu 2021 roku. 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, zrównoważony rozwój, oraz dbałośc o środowisko jest istotą wszystkiego, co robimy. W naszych 18 centrach serwisowych na całym świecie, przedłużając cykl życia produktów i komponentów elektronicznych, redukujemyzbędne wytwarzanie odpadówi dwutlenku węgla oraz zużycie energii i materiałów. Reconext inwestuje w zielone budynki i lepszy operacyjny „ślad CO2”. W samej Europie zainwestujemy w nowe ekologiczne obiekty w 2 lokalizacjach”- komentuje Dorota Lemańska z Reconext.

Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Wdrożone zostały specjalne usprawnienia na życzenie najemcy. Budynek wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną oraz liczne rozwiązania zmniejszające emisję dwutlenku węgla oraz zużycie wody. W parku postawione będą punkty do ładowania samochodów elektrycznych oraz wydzielone będą strefy zieleni, których podlewanie będzie wspomagane z instalacji odzysku wody deszczowej.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach ekologicznych w magazynach z najnowszego raportu "Industrial Goes Green", przygotowanego przez ekspertów Cushman & Wakefield >>

Magazyny w Bydgoszczy

Panattoni Park Bydgoszcz III to inwestycja parku logistycznego o docelowej powierzchni 43 000 mkw. Składać się będzie z jednej hali magazynowej klasy A. Lokalizacja wewnątrz granic miasta zapewni nie tylko doskonały dojazd dla pracowników, ale również dostęp do wykwalifikowane kadry pracowniczej. Raptem 3 km dzielą obiekt od obwodnicy miasta oraz drogi krajowej nr 80. Park oddalony jest o 9 km od węzła z trasą ekspresową S10. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DSV z nową powierzchnią w Panattoni Park Bydgoszcz II

DSV Road Sp. z o.o., wiodący operator logistyczny w Polsce i Europie, wynajął ponad 2000 mkw. powierzchni w Panattoni Park Bydgoszcz II. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

06 października 2020
Zakończono budowę Panattoni Park Bydgoszcz II

Deweloper zakończył budowę swojej drugiej inwestycji w Bydgoszczy. Liczący 36 500 mkw. Panattoni Park Bydgoszcz II powstał w obrębie miasta.

01 czerwca 2020
Waimea Logistic Park Bydgoszcz rozbudowuje się

Waimea Holding rozpoczęła budowę kolejnej hali w Bydgoszczy o powierzchni 17 800 mkw. Inwestycja będzie gotowa w połowie 2020 roku. Całość wynajęła firma Keeeper.

04 grudnia 2019
Cushman & Wakefield