Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
548 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
1,1%
W budowie
283 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,30 - 3,90 EUR

Powierzchnie magazynowe w Bydgoszczy i Toruniu

Magazyny do wynajęcia w Bydgoszczy i Toruniu

Położenie Torunia i Bydgoszczy w centralnej części kraju oraz stale powiększające się zaplecze logistyczne przyciągają do województwa kujawsko-pomorskiego kolejnych inwestorów. Korzystne środowisko do inwestycji stwarza Pomorska Specjalna Strefy Ekonomiczna oraz Parki Technologiczne.

Rozwój tego regionu wynika z obecności wielu zagranicznych i krajowych inwestorów, wysokiego poziomu edukacji, a także rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej z dostępem do Międzynarodowego Portu Lotniczego, autostrady A1, znajdującej się w budowie trasy S5 oraz planowanej drogi S10 - komentuje Paulina Machałowska.

Kujawsko-pomorskie inwestorami stoi

Aglomeracja bydgosko-toruńska zapewnia doskonałą komunikację z zachodnimi, jak i północnymi rynkami dzięki paneuropejskiemu korytarzowi transportowemu - autostradzie A1 (łączącej Gdańsk z Łodzią i Katowicami) oraz drogami ekspresowymi S5 (Bydgoszcz-Poznań-Wrocław) i S10 (granica z Niemcami). Ponadto region ten oferuje wysokiej klasy parki magazynowe z doskonałymi warunkami do składowania i produkcji przy konkurencyjnych stawkach czynszu.

Nowoczesne powierzchnie przemysłowe i magazynowe

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego nowoczesne parki magazynowe czołowych deweloperów znajdują się głównie w okolicach Bydgoszczy i Torunia. Funkcjonalne magazyny do wynajęcia klasy A dostosowane są do potrzeb różnego rodzaju działalności, takiej jak składowanie, logistyka czy lekka produkcja. Dzięki konkurencyjnym stawkom czynszu negocjowanym przez nasz zespół oferowane portfolio powierzchni magazynowych stanowi atrakcyjną ofertę na terenie aglomeracji bydgosko-toruńskiej.

Rynek ten umożliwia wynajęcie zarówno większych powierzchni przeznaczonych pod logistykę i dystrybucję, jak również mniejszych modułów magazynowych typu SBU (Small Business Units), przeznaczonych dla mikro- i małych przedsiębiorców - dodaje Michał Sikora.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Stokrotka nowym najemcą w 7R Park Bydgoszcz I

Sieć sklepów reprezentowana przez Cushman & Wakefield wynajęła w 7R Park Bydgoszcz I prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

18 stycznia 2022
Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy

Zalando zbuduje dwa centra logistyczne w Bydgoszczy i jej okolicach. Docelowo planowane jest osiągnięcie powierzchni 240 tys. mkw. i zatrudnienie ponad 4 tys. pracowników.

15 grudnia 2021
Ruszyła budowa 7R Park Bydgoszcz

Nowo budowany 7R Park Bydgoszcz, został objęty certyfikacją BREEAM.

17 listopada 2021
Cushman & Wakefield