W Kaliszu powstanie nowa inwestycja typu BTS

01 września 2020

Panattoni wybuduje obiekt produkcyjny typu BTS w Kaliszu. Budynek o powierzchni 40 000 mkw. będzie gotowy w trzecim kwartale 2021 roku.

Inwestycja typu BTS realizowana jest przez dewelopera dla niemieckiego producenta rozwiązań technologicznych. Powierzchnia budynku wyniesie 40 000 mkw., a jego oddanie planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. Fabryka ta znacznie powiększy moc produkcyjną najemcy oraz podwoi miejsca pracy - zatrudnienie znajdzie w niej w sumie 650 pracowników.

Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln mkw. powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne - komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group Panattoni.

Magazyny w okolicach Poznania

Budowa magazynu typu BTS rozpocznie się niebawem. Jego powierzchnia dzielić się będzie na część produkcyjną (36 500 mkw.) oraz biurowo-socjalną (3 500 mkw.). Hala położona będzie w przemysłowej strefie Kalisza, przy ulicy Inwestorskiej. Dostęp do drugiego co do wielkości ośrodka Wielkopolski zapewni doskonały dostęp do kadry pracowniczej, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie będzie miało problemu z zatrudnieniem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rhenus Logistics zajmie powierzchnię w Panattoni Park Poznań IX

Do poznańskiego parku Panattoni wprowadzi się Rhenus Logistics. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w czerwcu 2021 roku. Firma zajmie w nim 18 000 mkw.

27 sierpnia 2020
Nowy operator logistyczny w Panattoni Park Poznań VII

Do parku Panattoni w Poznaniu wprowadzi się Ekol Poland. Najemca zajmie 23 500 mkw. powierzchni pod operacje logistyczne firmy Regatta.

24 czerwca 2020
SEGRO kupuje grunt w Poznaniu

Deweloper nabył 7-ha działkę, zwiększając tym potencjał rozbudowy SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki do ponad 210 000 mkw. powierzchni.

28 maja 2020
Cushman & Wakefield