W Kaliszu powstanie nowa inwestycja typu BTS

31 sierpnia 2020

W Kaliszu powstanie nowa inwestycja typu BTS

Spis treści

Panattoni wybuduje obiekt produkcyjny typu BTS w Kaliszu. Budynek o powierzchni 40 000 mkw. będzie gotowy w trzecim kwartale 2021 roku.

Inwestycja typu BTS realizowana jest przez dewelopera dla niemieckiego producenta rozwiązań technologicznych. Powierzchnia budynku wyniesie 40 000 mkw., a jego oddanie planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. Fabryka ta znacznie powiększy moc produkcyjną najemcy oraz podwoi miejsca pracy - zatrudnienie znajdzie w niej w sumie 650 pracowników.

Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln mkw. powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne - komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group Panattoni.

Magazyny w okolicach Poznania

Budowa magazynu typu BTS rozpocznie się niebawem. Jego powierzchnia dzielić się będzie na część produkcyjną (36 500 mkw.) oraz biurowo-socjalną (3 500 mkw.). Hala położona będzie w przemysłowej strefie Kalisza, przy ulicy Inwestorskiej. Dostęp do drugiego co do wielkości ośrodka Wielkopolski zapewni doskonały dostęp do kadry pracowniczej, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie będzie miało problemu z zatrudnieniem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield