W Kaliszu powstanie nowa inwestycja typu BTS

01 września 2020

W Kaliszu powstanie nowa inwestycja typu BTS
Panattoni wybuduje obiekt produkcyjny typu BTS w Kaliszu. Budynek o powierzchni 40 000 mkw. będzie gotowy w trzecim kwartale 2021 roku.

Inwestycja typu BTS realizowana jest przez dewelopera dla niemieckiego producenta rozwiązań technologicznych. Powierzchnia budynku wyniesie 40 000 mkw., a jego oddanie planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. Fabryka ta znacznie powiększy moc produkcyjną najemcy oraz podwoi miejsca pracy - zatrudnienie znajdzie w niej w sumie 650 pracowników.

Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln mkw. powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne - komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group Panattoni.

Magazyny w okolicach Poznania

Budowa magazynu typu BTS rozpocznie się niebawem. Jego powierzchnia dzielić się będzie na część produkcyjną (36 500 mkw.) oraz biurowo-socjalną (3 500 mkw.). Hala położona będzie w przemysłowej strefie Kalisza, przy ulicy Inwestorskiej. Dostęp do drugiego co do wielkości ośrodka Wielkopolski zapewni doskonały dostęp do kadry pracowniczej, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie będzie miało problemu z zatrudnieniem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Cushman & Wakefield