Rhenus Logistics zajmie powierzchnię w Panattoni Park Poznań IX

26 sierpnia 2020

Rhenus Logistics zajmie powierzchnię w Panattoni Park Poznań IX

Spis treści

Do poznańskiego parku Panattoni wprowadzi się Rhenus Logistics. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w czerwcu 2021 roku. Firma zajmie w nim 18 000 mkw.

W Panattoni Park Poznań IX rozpoczyna się budowa powierzchni dla Rhenus Logistics S.A., przedsiębiorstwa zajmującego się logistyką kontraktową. Firma wynajęła w ramach parku 18 000 mkw. z czego 987 mkw. to część biurowa. Budynek gotowy będzie w czerwcu 2021 roku.

Poznań leży w połowie drogi między Warszawą a Berlinem. Jednocześnie, jako ośrodek akademicki, ma atrakcyjny dostęp do wysokiej liczby wykwalifikowanych pracowników oraz absolwentów. To wszystko, wraz ze świetnym skomunikowaniem miasta powoduje, że magazyny w tym regionie cieszą się ogromnym zainteresowaniem najemców – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań IX to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego zlokalizowanego w Tarnowie Podgórnym, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 92 i Zachodniej Obwodnicy Poznania, które są częścią trasy ekspresowej S11. Nieopodal znajduje się również wjazd na autostradę A2.

Park składa się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni około 80 000 mkw. Pierwszy z nich jest już wybudowany i liczy 39 400 mkw. Drugi budynek jest w trakcie budowy. Wyniesie prawie 41 000 mkw. Został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield