Rhenus Logistics zajmie powierzchnię w Panattoni Park Poznań IX

27 sierpnia 2020

Do poznańskiego parku Panattoni wprowadzi się Rhenus Logistics. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w czerwcu 2021 roku. Firma zajmie w nim 18 000 mkw.

W Panattoni Park Poznań IX rozpoczyna się budowa powierzchni dla Rhenus Logistics S.A., przedsiębiorstwa zajmującego się logistyką kontraktową. Firma wynajęła w ramach parku 18 000 mkw. z czego 987 mkw. to część biurowa. Budynek gotowy będzie w czerwcu 2021 roku.

Poznań leży w połowie drogi między Warszawą a Berlinem. Jednocześnie, jako ośrodek akademicki, ma atrakcyjny dostęp do wysokiej liczby wykwalifikowanych pracowników oraz absolwentów. To wszystko, wraz ze świetnym skomunikowaniem miasta powoduje, że magazyny w tym regionie cieszą się ogromnym zainteresowaniem najemców – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań IX to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego zlokalizowanego w Tarnowie Podgórnym, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 92 i Zachodniej Obwodnicy Poznania, które są częścią trasy ekspresowej S11. Nieopodal znajduje się również wjazd na autostradę A2.

Park składa się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni około 80 000 mkw. Pierwszy z nich jest już wybudowany i liczy 39 400 mkw. Drugi budynek jest w trakcie budowy. Wyniesie prawie 41 000 mkw. Został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście k. Konina.

22 grudnia 2021
Universal Express Distribution w SEGRO Logistic Park Poznań

SEGRO przedłuża najem z Universal Express Distribution oraz DataBank, podwajając powierzchnię w SEGRO Logistic Park Poznań.

17 grudnia 2021
Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
Cushman & Wakefield