PEKAES zadomowi się w Panattoni Park Gdańsk Airport

23 sierpnia 2020

PEKAES zadomowi się w Panattoni Park Gdańsk Airport

Spis treści

Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Gdańsk Airport dla firmy PEKAES. Najemca zajmie 11 500 mkw. magazynu, a wprowadzi się do niego w marcu 2021 roku.

Panattoni podpisał kolejną umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk Airport. Deweloper rozbudowuje park dla firmy PEKAES o 11 500 mkw. i dodatkowo zabezpiecza 4 000 mkw. pod jego potencjalną ekspansję. Najemca rozpocznie działalność w parku w marcu 2021 roku.

Bliskość portów, doskonałe połączenia drogowe, dostęp do pracownika, a przy tym wciąż bardzo dużo przestrzeni do rozwoju. To wszystko sprawia, że Pomorze ma ogromny potencjał, by stać się sercem polskiej gospodarki, a my chcemy czuć jego bicie - komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Powierzchnia dla najemcy podzielona została na dwie części - magazynową oraz cross-dockową. Przygotowana zostanie również powierzchnia biurowa, która wyniesie ponad 800 mkw. Realizacja inwestycji trwać będzie około 6 miesięcy, a budowa rozpocznie się we wrześniu. Obiekt zaprojektowany został zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". 

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Gdańsk Airport to największa inwestycja dewelopera w ramach własnych parków logistycznych na Pomorzu. Jej docelowa powierzchnia wynosi ok. 107 000 mkw. Połowa obiektu została wynajęta już przez firmę BBK S.A., a część zajmie DPD pod swoją sortownię.

Lokalizacja parku sprzyja transportowi międzynarodowemu, ponieważ jest on zlokalizowany tuż Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Ponadto, park zlokalizowany jest ok. 18 km od portu w Gdańsku oraz 15 km od centrum miasta. Nieopodal przebiega trasa ekspresowa S6, która później się z autostradą A1. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield