PEKAES zadomowi się w Panattoni Park Gdańsk Airport

24 sierpnia 2020

PEKAES zadomowi się w Panattoni Park Gdańsk Airport
Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Gdańsk Airport dla firmy PEKAES. Najemca zajmie 11 500 mkw. magazynu, a wprowadzi się do niego w marcu 2021 roku.

Panattoni podpisał kolejną umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk Airport. Deweloper rozbudowuje park dla firmy PEKAES o 11 500 mkw. i dodatkowo zabezpiecza 4 000 mkw. pod jego potencjalną ekspansję. Najemca rozpocznie działalność w parku w marcu 2021 roku.

Bliskość portów, doskonałe połączenia drogowe, dostęp do pracownika, a przy tym wciąż bardzo dużo przestrzeni do rozwoju. To wszystko sprawia, że Pomorze ma ogromny potencjał, by stać się sercem polskiej gospodarki, a my chcemy czuć jego bicie - komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Powierzchnia dla najemcy podzielona została na dwie części - magazynową oraz cross-dockową. Przygotowana zostanie również powierzchnia biurowa, która wyniesie ponad 800 mkw. Realizacja inwestycji trwać będzie około 6 miesięcy, a budowa rozpocznie się we wrześniu. Obiekt zaprojektowany został zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". 

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Gdańsk Airport to największa inwestycja dewelopera w ramach własnych parków logistycznych na Pomorzu. Jej docelowa powierzchnia wynosi ok. 107 000 mkw. Połowa obiektu została wynajęta już przez firmę BBK S.A., a część zajmie DPD pod swoją sortownię.

Lokalizacja parku sprzyja transportowi międzynarodowemu, ponieważ jest on zlokalizowany tuż Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Ponadto, park zlokalizowany jest ok. 18 km od portu w Gdańsku oraz 15 km od centrum miasta. Nieopodal przebiega trasa ekspresowa S6, która później się z autostradą A1. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Cushman & Wakefield