Nowa inwestycja w Trójmieście. Rusza Panattoni Park Gdańsk Airport

23 października 2019

Nowa inwestycja w Trójmieście. Rusza Panattoni Park Gdańsk Airport

Spis treści

Panattoni Europe ponownie inwestuje w Trójmieście. Niebawem rozpocznie się budowa Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni 107 000 mkw. Połowa budynku została już wynajęta Home&You.

Panattoni Park Gdańsk Airport to nowa inwestycja Panattoni Europe w regionie Trójmiasta. Park będzie miał powierzchnię 107 000 mkw., a jego budowa rozpocznie się w IV kwartale bieżącego roku. Ponad połowa magazynu, 68 500 mkw., zostanie przeznaczona na magazyn wielofunkcyjny dla BBK S.A., właściciela marki Home&You. Oddanie cetrum dystrybucyjnego planowane jest na połowę 2020 roku.

Port lotniczy zawsze staje się kołem zamachowym rozwoju okolicy. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej w jego pobliżu szybko powstają zarówno centra przemysłowe, magazynowe jak i biurowo-handlowe, co wpisuje się w koncepcję rozwoju airport city - zaznacza Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

Magazyny w Trójmieście

Z pewnością atutem Panattoni Park Gdańsk Airport będzie jego lokalizacja. Centrum dystrybucyjne umiejscowione zostanie w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk i 5 km od trasy trasy ekspresowej S6, która dalej łączy się z autostradą A1. Bliskość centrum Gdańska zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Park będzie się składał z 4 budynków o łącznej powierzchni prawie 107 000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Cushman & Wakefield