Nowa inwestycja w Trójmieście. Rusza Panattoni Park Gdańsk Airport

23 października 2019

Panattoni Europe ponownie inwestuje w Trójmieście. Niebawem rozpocznie się budowa Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni 107 000 mkw. Połowa budynku została już wynajęta Home&You.

Panattoni Park Gdańsk Airport to nowa inwestycja Panattoni Europe w regionie Trójmiasta. Park będzie miał powierzchnię 107 000 mkw., a jego budowa rozpocznie się w IV kwartale bieżącego roku. Ponad połowa magazynu, 68 500 mkw., zostanie przeznaczona na magazyn wielofunkcyjny dla BBK S.A., właściciela marki Home&You. Oddanie cetrum dystrybucyjnego planowane jest na połowę 2020 roku.

Port lotniczy zawsze staje się kołem zamachowym rozwoju okolicy. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej w jego pobliżu szybko powstają zarówno centra przemysłowe, magazynowe jak i biurowo-handlowe, co wpisuje się w koncepcję rozwoju airport city - zaznacza Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

Magazyny w Trójmieście

Z pewnością atutem Panattoni Park Gdańsk Airport będzie jego lokalizacja. Centrum dystrybucyjne umiejscowione zostanie w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk i 5 km od trasy trasy ekspresowej S6, która dalej łączy się z autostradą A1. Bliskość centrum Gdańska zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Park będzie się składał z 4 budynków o łącznej powierzchni prawie 107 000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Lidl buduje centrum dystrybucyjne w Stargardzie

W Stargardzie powstanie nowe centrum dystrybucyjne firmy Lidl. Opiewającą na ponad 195 mln złotych inwestycję zrealizuje ERBUD.

29 sierpnia 2018
Dekpol rozbuduje centrum dystrybucyjne LPP. Podpisano list intencyjny

Dekpol podpisał z LPP list intencyjny dotyczący zamiaru zawarcia umowy na budowę nowego magazynu w centrum dystrybucyjnym w Pruszczu Gdańskim. W ramach rozbudowy powstanie ok. 23 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ok. 5,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

17 lipca 2018
7R z nowym magazynem w Gdańsku. Wybuduje go Dekpol

7R zawarł z firmą Dekpol umowę o wykonanie nowego magazynu w Gdańsku. Obiekt powstanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj" i stanie przy ul. Sąsiedzkiej.

22 czerwca 2018
Cushman & Wakefield