Nowa inwestycja w Trójmieście. Rusza Panattoni Park Gdańsk Airport

23 października 2019

Nowa inwestycja w Trójmieście. Rusza Panattoni Park Gdańsk Airport
Panattoni Europe ponownie inwestuje w Trójmieście. Niebawem rozpocznie się budowa Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni 107 000 mkw. Połowa budynku została już wynajęta Home&You.

Panattoni Park Gdańsk Airport to nowa inwestycja Panattoni Europe w regionie Trójmiasta. Park będzie miał powierzchnię 107 000 mkw., a jego budowa rozpocznie się w IV kwartale bieżącego roku. Ponad połowa magazynu, 68 500 mkw., zostanie przeznaczona na magazyn wielofunkcyjny dla BBK S.A., właściciela marki Home&You. Oddanie cetrum dystrybucyjnego planowane jest na połowę 2020 roku.

Port lotniczy zawsze staje się kołem zamachowym rozwoju okolicy. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej w jego pobliżu szybko powstają zarówno centra przemysłowe, magazynowe jak i biurowo-handlowe, co wpisuje się w koncepcję rozwoju airport city - zaznacza Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

Magazyny w Trójmieście

Z pewnością atutem Panattoni Park Gdańsk Airport będzie jego lokalizacja. Centrum dystrybucyjne umiejscowione zostanie w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk i 5 km od trasy trasy ekspresowej S6, która dalej łączy się z autostradą A1. Bliskość centrum Gdańska zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Park będzie się składał z 4 budynków o łącznej powierzchni prawie 107 000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Cushman & Wakefield