Dwie sortownie dla DPD od Panattoni

24 kwietnia 2020

Panattoni buduje dla DPD dwie sortownie liczące po 3 600 mkw. każda. Pierwsza powstanie w Poznaniu, a druga w Gdańsku.

Panattoni wybuduje dwie sortownie dla DPD. Każda z nich będzie miała powierzchnie ok. 3 600 mkw. Powstaną w ramach Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2021 roku.

Umowa podpisana przez DPD w lokalizacji poznańskiej otwiera realizację nowego parku Panattoni w Wielkopolsce. Doskonałe połączenie z trasą ekspresową S11 i szybki dojazd do Poznania będą atutem dla firm realizujących obsługę wschodniej części miasta - mówi Maciej Szczepański z firmy Cushman & Wakefield. 

Magazyny w Poznaniu i Trójmieście

Panattoni Park Poznań X to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego położonego w Żernikach. Tuż obok przebiega trasa ekspresowa S11. Park oddalony jest od centrum miasta Poznań o ok. 15 km.

Panattoni Park Gdańsk Airport zlokalizowany jest w sąsiedztwie lotniska w Gdańsku. Park oddalony jest o 18 km od portu oraz głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk. W odległości 5 km od inwestycji znajduje się wjazd na autostradę S6, która dalej łączy się z autostradą A1.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

17 września 2021
Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

10 września 2021
Cushman & Wakefield