Dwie sortownie dla DPD od Panattoni

23 kwietnia 2020

Dwie sortownie dla DPD od Panattoni

Spis treści

Panattoni buduje dla DPD dwie sortownie liczące po 3 600 mkw. każda. Pierwsza powstanie w Poznaniu, a druga w Gdańsku.

Panattoni wybuduje dwie sortownie dla DPD. Każda z nich będzie miała powierzchnie ok. 3 600 mkw. Powstaną w ramach Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2021 roku.

Umowa podpisana przez DPD w lokalizacji poznańskiej otwiera realizację nowego parku Panattoni w Wielkopolsce. Doskonałe połączenie z trasą ekspresową S11 i szybki dojazd do Poznania będą atutem dla firm realizujących obsługę wschodniej części miasta - mówi Maciej Szczepański z firmy Cushman & Wakefield. 

Magazyny w Poznaniu i Trójmieście

Panattoni Park Poznań X to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego położonego w Żernikach. Tuż obok przebiega trasa ekspresowa S11. Park oddalony jest od centrum miasta Poznań o ok. 15 km.

Panattoni Park Gdańsk Airport zlokalizowany jest w sąsiedztwie lotniska w Gdańsku. Park oddalony jest o 18 km od portu oraz głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk. W odległości 5 km od inwestycji znajduje się wjazd na autostradę S6, która dalej łączy się z autostradą A1.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield