Hillwood buduje dla DPD w Szczecinie

31 lipca 2020

W północno-zachodniej Polsce powstanie nowy budynek BTS dla branży kurierskiej. Budowany przez Hillwood szczeciński magazyn dla DPD liczyć będzie 5 000 mkw.

Powstające w Szczecinie centrum logistyczne to inwestycja typu cross-dock, która służyć będzie do przeładunku towarów oraz transportowania ich do ostatecznych odbiorców. Pomóc mają w tym automatyczne sortery, w które zostanie wyposażona inwestycja.

Nowy obiekt w Szczecinie ma usprawnić procesy i tym samym zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska w północno – zachodniej Polsce. Ma to niebagatelne znaczenie przy rosnącym zapotrzebowaniu na usługi kurierskie. Model logistyczny wdrażany przez DPD Polska od 2018 r. pozwala przyspieszyć transport, zredukować koszty połączeń drogowych i ograniczyć emisję CO2. Nowy obiekt w Szczecinie jest jego ważną częścią i powstaje zgodnie z nowoczesnymi standardami technologicznymi i energetycznymi - powiedział Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Magazyny DPD w Polsce

Liczący 5 000 mkw. obiekt jest trzecim projektem realizowanym przez Hillwood dla DPD Polska. Wcześniej deweloper budował dla DPD na rynku warszawskim - 14 000 mkw. w Parzniewie, koło Pruszkowa, gdzie powstała sortownia z powierzchnią biurową - oraz śląskim, gdzie w ramach parku Hillwood Ruda Śląska zrealizowany został magazyn o powierzchni 11 8000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla grupy KION. Magazyn o powierzchni 44 000 mkw. zlokalizowany jest w Kołbaskowie pod Szczecinem.

17 lipca 2020
7R zbuduje zautomatyzowany BTS dla Hultafors Group

W Goleniowe koło Szczecina powstanie magazyn BTS dla Hultafors Group. Realizowana przez 7R inwestycja liczyć będzie 30 000 mkw.

30 czerwca 2020
Panattoni Park Szczecin I powiększa się

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Szczecin I. Do istniejącej hali deweloper dobuduje 24 000 mkw. Obiekt będzie gotowy w czerwcu 2020 roku.

07 kwietnia 2020
Cushman & Wakefield