Hillwood buduje dla DPD w Szczecinie

31 lipca 2020

W północno-zachodniej Polsce powstanie nowy budynek BTS dla branży kurierskiej. Budowany przez Hillwood szczeciński magazyn dla DPD liczyć będzie 5 000 mkw.

Powstające w Szczecinie centrum logistyczne to inwestycja typu cross-dock, która służyć będzie do przeładunku towarów oraz transportowania ich do ostatecznych odbiorców. Pomóc mają w tym automatyczne sortery, w które zostanie wyposażona inwestycja.

Nowy obiekt w Szczecinie ma usprawnić procesy i tym samym zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska w północno – zachodniej Polsce. Ma to niebagatelne znaczenie przy rosnącym zapotrzebowaniu na usługi kurierskie. Model logistyczny wdrażany przez DPD Polska od 2018 r. pozwala przyspieszyć transport, zredukować koszty połączeń drogowych i ograniczyć emisję CO2. Nowy obiekt w Szczecinie jest jego ważną częścią i powstaje zgodnie z nowoczesnymi standardami technologicznymi i energetycznymi - powiedział Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Magazyny DPD w Polsce

Liczący 5 000 mkw. obiekt jest trzecim projektem realizowanym przez Hillwood dla DPD Polska. Wcześniej deweloper budował dla DPD na rynku warszawskim - 14 000 mkw. w Parzniewie, koło Pruszkowa, gdzie powstała sortownia z powierzchnią biurową - oraz śląskim, gdzie w ramach parku Hillwood Ruda Śląska zrealizowany został magazyn o powierzchni 11 8000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
7R rozpoczął budowę 7R Park Szczecin

Deweloper inwestuje na zachodniopomorskim rynku magazynowym - rozpoczęła się budowa 7R Park Szczecin. Powierzchnia parku wyniesie 58 000 mkw.

05 lutego 2021
Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla grupy KION. Magazyn o powierzchni 44 000 mkw. zlokalizowany jest w Kołbaskowie pod Szczecinem.

17 lipca 2020
Cushman & Wakefield