Hillwood buduje dla DPD w Szczecinie

31 lipca 2020

Hillwood buduje dla DPD w Szczecinie
W północno-zachodniej Polsce powstanie nowy budynek BTS dla branży kurierskiej. Budowany przez Hillwood szczeciński magazyn dla DPD liczyć będzie 5 000 mkw.

Powstające w Szczecinie centrum logistyczne to inwestycja typu cross-dock, która służyć będzie do przeładunku towarów oraz transportowania ich do ostatecznych odbiorców. Pomóc mają w tym automatyczne sortery, w które zostanie wyposażona inwestycja.

Nowy obiekt w Szczecinie ma usprawnić procesy i tym samym zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska w północno – zachodniej Polsce. Ma to niebagatelne znaczenie przy rosnącym zapotrzebowaniu na usługi kurierskie. Model logistyczny wdrażany przez DPD Polska od 2018 r. pozwala przyspieszyć transport, zredukować koszty połączeń drogowych i ograniczyć emisję CO2. Nowy obiekt w Szczecinie jest jego ważną częścią i powstaje zgodnie z nowoczesnymi standardami technologicznymi i energetycznymi - powiedział Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Magazyny DPD w Polsce

Liczący 5 000 mkw. obiekt jest trzecim projektem realizowanym przez Hillwood dla DPD Polska. Wcześniej deweloper budował dla DPD na rynku warszawskim - 14 000 mkw. w Parzniewie, koło Pruszkowa, gdzie powstała sortownia z powierzchnią biurową - oraz śląskim, gdzie w ramach parku Hillwood Ruda Śląska zrealizowany został magazyn o powierzchni 11 8000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

04 sierpnia 2021
DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

DSV Prime Cargo podwaja wynajmowaną powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Goleniów, zwiększając ją do 10 000 mkw.

01 lipca 2021
Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
Cushman & Wakefield