Nowy operator logistyczny w Panattoni Park Poznań VII

23 czerwca 2020

Nowy operator logistyczny w Panattoni Park Poznań VII

Spis treści

Do parku Panattoni w Poznaniu wprowadzi się Ekol Poland. Najemca zajmie 23 500 mkw. powierzchni pod operacje logistyczne firmy Regatta.

Firma Ekol Poland wynajęła 23 500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Poznań VII. Najemca wykorzysta tą przestrzeń na świadczenie usług logistycznych dla swojego klienta z branży odzieżowej - Regatta. Operator wprowadzi się do parku już w lipcu. Na początku zajmie 11 500 mkw. magazynu, natomiast w grudniu wejdzie na kolejne 1 000 mkw. przestrzeni biurowej. Pozostałą powierzchnię logistyk przeznaczy na ekspansję w 2021 roku.

W przypadku operatorów logistycznych nasza oferta przekłada się również na rozwój podmiotów zlecających te operacje. Dlatego cieszy mnie podpisanie umowy zfirmą Ekol Poland, która wynajmując 23 500 m kw. w naszym poznańskim parku, blisko połowę zabezpieczyła pod planowaną ekspansję przedsiębiorstwa Regatta - komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań VII to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego w Jaryszkach. W jego skład wchodzą trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni prawie 87 000 mkw. Projekt jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie "Good". Położony jest 5 km od węzła autostrady A2, co zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Dzięki bliskości Poznania, pracownicy mogą dojeżdżać komunikacją miejką, a położenie tuż obok drogi ekspresowej S11 pozwala na szybki transport do Bydgoszczy lub Katowic.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield