Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim z nowym właścicielem

18 czerwca 2020

Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim z nowym właścicielem
Nowa platforma inwestycyjna nabyła Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim. Polish Logistics LLP został właścicielem parku o powierzchni 135 000 mkw.

REINO Capital, IO Asset Management i Grupa Grosvenor powołali nową platformę inwestycyjną w Polsce. Polish Logistics LLP sfinalizowało swoją pierwszą transakcję - zakupiło Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim. Inwestor planuje zwiększać swój portfel, kupując nie tylko istniejące już inwestycje, lecz również grunty pod nowe projekty.

Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny pod względem lokalizacji i potencjału wzrostu. Jest to naturalny kierunek rozwoju dla IO i naszych inwestorów. Wspólne przedsięwzięcie z REINO Capital to świetne połączenie doświadczenia i lokalnych kompetencji, które są niezbędne przy nowych przejęciach i w procesie tworzenia wartości dla naszych inwestorów - komentuje Angus Scott-Brown, partner zarządzający w IO Asset Management.

Magazyny w Polsce Centralnej

Logistics City Piotrków Distribution Centre składa się kilku hal o łącznej powierzchni około 135 000 mkw. Dodatkowy potencjał inwestycji wynosi 300 000 mkw. Park położony jest w Piotrkowie Trybunalskim, przy drodze ekspresowej S8. Nieopodal parku znajduje się węzeł autostrady A1 oraz trasa ekspresowa S12.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield