Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim z nowym właścicielem

18 czerwca 2020

Nowa platforma inwestycyjna nabyła Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim. Polish Logistics LLP został właścicielem parku o powierzchni 135 000 mkw.

REINO Capital, IO Asset Management i Grupa Grosvenor powołali nową platformę inwestycyjną w Polsce. Polish Logistics LLP sfinalizowało swoją pierwszą transakcję - zakupiło Logistics City w Piotrkowie Trybunalskim. Inwestor planuje zwiększać swój portfel, kupując nie tylko istniejące już inwestycje, lecz również grunty pod nowe projekty.

Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny pod względem lokalizacji i potencjału wzrostu. Jest to naturalny kierunek rozwoju dla IO i naszych inwestorów. Wspólne przedsięwzięcie z REINO Capital to świetne połączenie doświadczenia i lokalnych kompetencji, które są niezbędne przy nowych przejęciach i w procesie tworzenia wartości dla naszych inwestorów - komentuje Angus Scott-Brown, partner zarządzający w IO Asset Management.

Magazyny w Polsce Centralnej

Logistics City Piotrków Distribution Centre składa się kilku hal o łącznej powierzchni około 135 000 mkw. Dodatkowy potencjał inwestycji wynosi 300 000 mkw. Park położony jest w Piotrkowie Trybunalskim, przy drodze ekspresowej S8. Nieopodal parku znajduje się węzeł autostrady A1 oraz trasa ekspresowa S12.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield