MLP Poznań West z certyfikatem BREEAM

21 kwietnia 2020

MLP Poznań West z certyfikatem BREEAM

Spis treści

W MLP Poznań West, liczący 8 800 mkw. powierzchni budynek dedykowany dla firmy InPost, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good".

Hala magazynowa w MLP Poznań West została wyróżniona certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good". Budynek powstał w trzecim kwartale 2019 roku dla InPost, a jego powierzchnia wynosi ok. 8 800 mkw. 

Certyfikaty ekologiczne stały się także niewątpliwie dodatkowym atutem przy wyborze obiektu – zielony pasek na naszych obiektach zobowiązuje – komentuje Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Kategorie, które otrzymały najwyższy wynik w ramach certyfikacji budynku to: „zdrowie i dobre samopoczucie”, „transport”, „woda”, „wykorzystanie terenu i ekologia”. Polityka dewelopera kładzie nacisk na zrównoważony rozwój, co sprawia że realizowane przez niego inwestycje są projektowane tak, aby były objęte certyfikacją ekologiczną.

Magazyny w Poznaniu

MLP Poznań West to centrum logistyczne, którego docelowa powierzchnia wyniesie blisko 83 000 mkw. Park położony jest w blisko drogi ekspresowej S11 oraz 7 km od węzła, gdzie krzyżuje się autostrada A2 z trasą S11. W odległości 16 km znajduje się centrum miasta Poznań.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield