MLP Poznań West z certyfikatem BREEAM

22 kwietnia 2020

W MLP Poznań West, liczący 8 800 mkw. powierzchni budynek dedykowany dla firmy InPost, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good".

Hala magazynowa w MLP Poznań West została wyróżniona certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good". Budynek powstał w trzecim kwartale 2019 roku dla InPost, a jego powierzchnia wynosi ok. 8 800 mkw. 

Certyfikaty ekologiczne stały się także niewątpliwie dodatkowym atutem przy wyborze obiektu – zielony pasek na naszych obiektach zobowiązuje – komentuje Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Kategorie, które otrzymały najwyższy wynik w ramach certyfikacji budynku to: „zdrowie i dobre samopoczucie”, „transport”, „woda”, „wykorzystanie terenu i ekologia”. Polityka dewelopera kładzie nacisk na zrównoważony rozwój, co sprawia że realizowane przez niego inwestycje są projektowane tak, aby były objęte certyfikacją ekologiczną.

Magazyny w Poznaniu

MLP Poznań West to centrum logistyczne, którego docelowa powierzchnia wyniesie blisko 83 000 mkw. Park położony jest w blisko drogi ekspresowej S11 oraz 7 km od węzła, gdzie krzyżuje się autostrada A2 z trasą S11. W odległości 16 km znajduje się centrum miasta Poznań.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Cushman & Wakefield