Panattoni Park Szczecin I powiększa się

06 kwietnia 2020

Panattoni Park Szczecin I powiększa się

Spis treści

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Szczecin I. Do istniejącej hali deweloper dobuduje 24 000 mkw. Obiekt będzie gotowy w czerwcu 2020 roku.

Panattoni Europe rozpoczął rozbudowę Panattoni Park Szczecin I - do budynku o powierzchni 32 000 mkw. dobudowanych zostanie kolejne 24 000. W ramach ekspansji 3 000 mkw. biurowo-socjalna, większa część parku przeznaczona będzie pod produkcję. 

Obiekt oddany zostanie w czerwcu 2020 roku. Wtedy wybudowana powierzchnia parku będzie stanowić 80% całkowitej planowanej przestrzeni. Deweloper jeszcze w 2020 roku planuje wystartować z ostatnią fazą inwestycji, która liczy 42 000 mkw.

Inwestycje Panattoni w Szczecinie gwarantują najkrótsze trasy transportowe do głównych miast Niemiec i północnej Polski. Szczecin dysponuje również bezpośrednimi połączeniami kolejowymi z największymi miastami Europy, a także pełnomorskim Portem Szczecin-Świnoujście, który wraz ze Świnoujściem tworzy jeden z największych w regionie uniwersalnych kompleksów portowych - komentuje Dorota Jagodzińska–Sasson, Managing Director z Panattoni.

Magazyny w Szczecinie

Panattoni Park Szczecin I docelowo oferowac będzie ponad 220 000 mkw. powierzchni logistycznej. Inwestycja zlokalizowana jest 7 km od węzła autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Od centrum Szczecina oddalona jest zaś o niecałe 20 km. Nieopodal parku znajduje się stacja kolejowa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield