Kolejny magazyn dla K-Flex od Panattoni w Uniejowie

30 marca 2020

Panattoni dobuduje przy fabryce K-Flex magazyn typu BTS o powierzchni 9 300 mkw. Budowa inwestycji w Uniejowie ruszy w połowie 2020 roku.

K-FLEX Polska, oddział włoskiej firmy L'ISOLANTE K-FLEX, zajmującej się produkcją systemów izolacyjnych, niebawem wprowadzi się do nowego budynku w Uniejowie. Panattoni w połowie 2020 roku rozpocznie budowę dedykowanego obiektu dla najemcy, nieopodal obecnej fabryki liczącej 50 000 mkw., a jej oddanie planowane jest na styczeń 2021 roku. Powierzchnia nowej inwestycji wyniesie 9 300 mkw. Magazyn zostanie podzielony na dwie części:

  • 2 936 mkw. z wysokością 15 m netto,
  • 6 160 mkw. z wysokością ok. 11 m netto.

Obie te powierzchnie zostaną wykorzystane do magazynowania, jednak większa z nich zostanie przystosowana do procesów produkcyjnych.

To już czwarty projekt realizowany przez Panattoni dla K-FLEX. Współpracę rozpoczęliśmy w 2014 roku od modernizacji i rozbudowy istniejącego kompleksu przemysłowego w poduniejowskim Wieleniniena potrzeby K-FLEX. Było to zarówno ciekawe, jak i ambitne wyzwanie - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni.

Magazyny w Polsce Centralnej

Obiekt BTS dla K-Flex powstanie w Wieleninie-Kolonii, w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 473. Węzeł autostrady A2 będzie oddalony od inwestycji o 7 km,a centrum Uniejowa - niecałe 8 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield