Kolejny magazyn dla K-Flex od Panattoni w Uniejowie

29 marca 2020

Kolejny magazyn dla K-Flex od Panattoni w Uniejowie

Spis treści

Panattoni dobuduje przy fabryce K-Flex magazyn typu BTS o powierzchni 9 300 mkw. Budowa inwestycji w Uniejowie ruszy w połowie 2020 roku.

K-FLEX Polska, oddział włoskiej firmy L'ISOLANTE K-FLEX, zajmującej się produkcją systemów izolacyjnych, niebawem wprowadzi się do nowego budynku w Uniejowie. Panattoni w połowie 2020 roku rozpocznie budowę dedykowanego obiektu dla najemcy, nieopodal obecnej fabryki liczącej 50 000 mkw., a jej oddanie planowane jest na styczeń 2021 roku. Powierzchnia nowej inwestycji wyniesie 9 300 mkw. Magazyn zostanie podzielony na dwie części:

  • 2 936 mkw. z wysokością 15 m netto,
  • 6 160 mkw. z wysokością ok. 11 m netto.

Obie te powierzchnie zostaną wykorzystane do magazynowania, jednak większa z nich zostanie przystosowana do procesów produkcyjnych.

To już czwarty projekt realizowany przez Panattoni dla K-FLEX. Współpracę rozpoczęliśmy w 2014 roku od modernizacji i rozbudowy istniejącego kompleksu przemysłowego w poduniejowskim Wieleniniena potrzeby K-FLEX. Było to zarówno ciekawe, jak i ambitne wyzwanie - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni.

Magazyny w Polsce Centralnej

Obiekt BTS dla K-Flex powstanie w Wieleninie-Kolonii, w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 473. Węzeł autostrady A2 będzie oddalony od inwestycji o 7 km,a centrum Uniejowa - niecałe 8 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield