MLP inwestuje w Polsce Centralnej. Powstanie MLP Łódź

23 marca 2020

MLP inwestuje w Polsce Centralnej. Powstanie MLP Łódź

Spis treści

Deweloper zakupił 20-ha teren inwestycyjny pod budowę parku logistycznego - MLP Łódź. Jego docelowa powierzchnia wyniesie ok. 80 000 mkw.

MLP Group kupił grunt o powierzchni 20-ha w Łódzkiej dzielnicy Widzew. Na terenie powstanie park logistyczny oferujący 80 000 mkw. przestrzeni magazynowej. Składać się będzie z wielkopowierzchniowych hal typu BTS zaprojektowanych tak, aby odpowiadać wymaganiom certyfikacji BREEAM. Centrum zostanie dostosowane do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. 

Potencjał magazynowy Łodzi został dostrzeżony przez kolejnego dewelopera, tym razem MLP Group. Dobór debiutanckiej lokalizacji przy ul. Ofiar Terroryzmu 11 września na łódzkim Widzewie, zapewnia zarówno dogodny dojazd z autostrady A1, jak również bliską odległość do tkanki miejskiej i rynku pracy - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Budowa inwestycji rozpocznie się wraz z początkiem 2021 roku, natomiast oddanie pierwszego obiektu planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. 

Magazyny w Polsce Centralnej

MLP Łódź położony będzie w dzielnicy Widzew, 5 km od centrum Łodzi. W odległości 4 km od inwestycji jest wjazd na autostradę A1, która w Strykowie przecina autostradę A2. W okolicy znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej, co zapewni dogodny dostęp pracownikom.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield