MLP inwestuje w Polsce Centralnej. Powstanie MLP Łódź

24 marca 2020

Deweloper zakupił 20-ha teren inwestycyjny pod budowę parku logistycznego - MLP Łódź. Jego docelowa powierzchnia wyniesie ok. 80 000 mkw.

MLP Group kupił grunt o powierzchni 20-ha w Łódzkiej dzielnicy Widzew. Na terenie powstanie park logistyczny oferujący 80 000 mkw. przestrzeni magazynowej. Składać się będzie z wielkopowierzchniowych hal typu BTS zaprojektowanych tak, aby odpowiadać wymaganiom certyfikacji BREEAM. Centrum zostanie dostosowane do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. 

Potencjał magazynowy Łodzi został dostrzeżony przez kolejnego dewelopera, tym razem MLP Group. Dobór debiutanckiej lokalizacji przy ul. Ofiar Terroryzmu 11 września na łódzkim Widzewie, zapewnia zarówno dogodny dojazd z autostrady A1, jak również bliską odległość do tkanki miejskiej i rynku pracy - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Budowa inwestycji rozpocznie się wraz z początkiem 2021 roku, natomiast oddanie pierwszego obiektu planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. 

Magazyny w Polsce Centralnej

MLP Łódź położony będzie w dzielnicy Widzew, 5 km od centrum Łodzi. W odległości 4 km od inwestycji jest wjazd na autostradę A1, która w Strykowie przecina autostradę A2. W okolicy znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej, co zapewni dogodny dostęp pracownikom.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield