MLP inwestuje w Polsce Centralnej. Powstanie MLP Łódź

24 marca 2020

MLP inwestuje w Polsce Centralnej. Powstanie MLP Łódź
Deweloper zakupił 20-ha teren inwestycyjny pod budowę parku logistycznego - MLP Łódź. Jego docelowa powierzchnia wyniesie ok. 80 000 mkw.

MLP Group kupił grunt o powierzchni 20-ha w Łódzkiej dzielnicy Widzew. Na terenie powstanie park logistyczny oferujący 80 000 mkw. przestrzeni magazynowej. Składać się będzie z wielkopowierzchniowych hal typu BTS zaprojektowanych tak, aby odpowiadać wymaganiom certyfikacji BREEAM. Centrum zostanie dostosowane do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. 

Potencjał magazynowy Łodzi został dostrzeżony przez kolejnego dewelopera, tym razem MLP Group. Dobór debiutanckiej lokalizacji przy ul. Ofiar Terroryzmu 11 września na łódzkim Widzewie, zapewnia zarówno dogodny dojazd z autostrady A1, jak również bliską odległość do tkanki miejskiej i rynku pracy - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Budowa inwestycji rozpocznie się wraz z początkiem 2021 roku, natomiast oddanie pierwszego obiektu planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku. 

Magazyny w Polsce Centralnej

MLP Łódź położony będzie w dzielnicy Widzew, 5 km od centrum Łodzi. W odległości 4 km od inwestycji jest wjazd na autostradę A1, która w Strykowie przecina autostradę A2. W okolicy znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej, co zapewni dogodny dostęp pracownikom.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield