7R po raz piąty inwestuje w Polsce Centralnej

20 marca 2020

7R zakupił 20-ha grunt w Łodzi. Deweloper wybuduje na nim piąty park logistyczny w Polski Centralnej - 7R Park Łódź East I - o powierzchni 100 000 mkw.

Deweloper zakupił teren o powierzchni 20 ha pod swoją nową inwestycję. W Łodzi przy ulicy Brzezińskiej powstanie centrum logistyczne 7R Park Łódź East I, składające się z trzech budynków o łącznej powierzchni 100 000 mkw. Hale zostaną certyfikowane w systemie BREEAM. Niebawem rozpocznie się budowa pierwszej fazy projektu - 30 000 mkw.

Dzięki nowej inwestycji 7R, mapa magazynów w Łodzi powiększa się o kolejny projekt, tym razem w rejonie ul. Brzezińskiej. Jest to również kolejna inwestycja dewelopera w pobliżu węzła autostrady A1, która okazuje się słuszną odpowiedzią na zapotrzebowanie najemców. W odróżnieniu od formatu miejskich magazynów City Flex, który ma w swoim portfolio 7R, tym razem deweloper proponuje blisko 100 mkw powierzchni najmu. – komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Magazyny w Łodzi

Park zlokalizowany będzie we wschodniej części miasta w dzielnicy Widzew, niedaleko węzła autostrady A1. Deweloper w ramach inwestycji wybuduje także fragment drogi - 500 m obwodnicy Nowosolnej. Przy ulicy Brzezińskiej znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co zapewni komfortowy dojazd pracownikom.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield