7R po raz piąty inwestuje w Polsce Centralnej

19 marca 2020

7R po raz piąty inwestuje w Polsce Centralnej

Spis treści

7R zakupił 20-ha grunt w Łodzi. Deweloper wybuduje na nim piąty park logistyczny w Polski Centralnej - 7R Park Łódź East I - o powierzchni 100 000 mkw.

Deweloper zakupił teren o powierzchni 20 ha pod swoją nową inwestycję. W Łodzi przy ulicy Brzezińskiej powstanie centrum logistyczne 7R Park Łódź East I, składające się z trzech budynków o łącznej powierzchni 100 000 mkw. Hale zostaną certyfikowane w systemie BREEAM. Niebawem rozpocznie się budowa pierwszej fazy projektu - 30 000 mkw.

Dzięki nowej inwestycji 7R, mapa magazynów w Łodzi powiększa się o kolejny projekt, tym razem w rejonie ul. Brzezińskiej. Jest to również kolejna inwestycja dewelopera w pobliżu węzła autostrady A1, która okazuje się słuszną odpowiedzią na zapotrzebowanie najemców. W odróżnieniu od formatu miejskich magazynów City Flex, który ma w swoim portfolio 7R, tym razem deweloper proponuje blisko 100 mkw powierzchni najmu. – komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Magazyny w Łodzi

Park zlokalizowany będzie we wschodniej części miasta w dzielnicy Widzew, niedaleko węzła autostrady A1. Deweloper w ramach inwestycji wybuduje także fragment drogi - 500 m obwodnicy Nowosolnej. Przy ulicy Brzezińskiej znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co zapewni komfortowy dojazd pracownikom.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield