Park magazynowy przy samej granicy. Rusza budowa Hillwood Słubice

15 marca 2020

Park magazynowy przy samej granicy. Rusza budowa Hillwood Słubice

Spis treści

Nowy park logistyczny dewelopera powstanie przy samej granicy. Ruszyła budowa Hillwood Słubice, który oddany zostanie w trzecim kwartale 2020 roku.

Hillwood po raz kolejny inwestuje w regionie Polski Zachodniej. Deweloper rozpoczyna budowę centrum logistycznego Hillwood Słubice. Park będzie liczył 21 500 mkw., a jego oddanie planowane jest na trzeci kwartał tego roku. 

Słubice korzystają ze swojego strategicznego położenia w Europie oraz dostępności komunikacyjnej. Są ważnym ośrodkiem spedycyjnym i logistycznym. Działalność firm wspierana jest także przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Magazyny przy granicy

Hillwood Słubice składać się będzie z jednej hali o powierzchni 21 467 mkw. Magazyn dostosowany zostanie do potrzeb logistycznych zarówno dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Minimalny moduł na wynajem rozpocznie się od 2 200 mkw. Jego lokalizacja, raptem 2 km od węzła "Świecko" autostrady A2 i 5 km od centrum przejścia granicznego Słubice - Frankfurt, to doskonałe miejsce na logistykę międzynarodową.

Pozostałe inwestycje dewelopera w województwie lubuskim to: Hillwood ŚwiebodzinHillwood Krosno i Hillwood Świecko.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
Cushman & Wakefield