Żabka otworzy dwa magazyny w Poznaniu i Łodzi

11 marca 2020

Żabka otworzy dwa magazyny w Poznaniu i Łodzi

Spis treści

Panattoni wynajął sieci sklepów Żabka dwie powierzchnie - 9 338 mkw. w Panattoni Park Poznań IV i 4 179 mkw. w City Logistics Łódź II.

Żabka, sieć sklepów spożywczych, otworzy dwa magazyny w parkach Panattoni Europe. Najemca rozwija się w regionie Poznania oraz Łodzi. Od czerwca w Panattoni Park Poznań IV zajmie 9 338 mkw, natomiast od września - 4 179 mkw. w City Logistics Łódź II.

Zaawansowane rozwiązania to odpowiedzialność za produkt, ale także dążenie do silnej pozycji na rynku. W stworzeniu idealnego obiektu bardzo pomaga otwartość najemcy, który rozumie nasze doświadczenie i chętnie z niego korzysta. Wszystkie nasze wspólne starania składają się na wiarygodność firmy, która dba o cały swój łańcuch dostaw, zaczynając go w zaawansowanym technicznie magazynie - komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Polski Centralnej i Poznania

Panattoni Park Poznań IV to centrum logistyczne, które składać się będzie docelowo z trzech hal magazynowych. Jego powierzchnia wyniesie ok. 87 000 mkw. Położony jest w gminie Komorniki pod Poznaniem, między węzłami Poznań Zachód i Komorniki na autostradzie A2.

City Logistics Łódź II to park miejski w budowie, który składać się będzie z jednego budynku o powierzchni ok. 38 000 mkw. Park umiejscowiony jest w granicach miasta, ok. 12,5 km od centrum. W odległości 5 km znajduje się wjazd na autostradę A1, krzyżującą się 20 km dalej z autostradą A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield