Magazyn dla Pharmalink w 7R Park Łódź West I

03 marca 2020

Magazyn dla Pharmalink w 7R Park Łódź West I

Spis treści

W magazynie 7R Park Łódź West I w Konstantynowie Łódzkim hub przeładunkowy otworzy Pharmalink. Najemca zajmie 6 000 mkw. magazynu i niecałe 1 000 mkw. biura.

Deweloper dostosował powierzchnię w 7R Park Łódź West I dla Pharmalink - dostawcy rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej. Najemca wynajął łącznie prawie 7 000 mkw., z czego 6 000 mkw. powierzchni magazynowej i 1 000 mkw. powierzchni biurowej. Do parku wprowadzi się w II kwartale 2020 roku. 

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem dostosowania powierzchni do specyfiki działalności klienta. Ponieważ umowę podpisaliśmy na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji, byliśmy w stanie zaprojektować wszystkie detale i rozwiązania tak, aby w pełni odpowiadały potrzebom firmy oraz standardom niezbędnym przy dystrybucji leków - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Pharmalink obecny będzie w dwóch budynkach. W pierwszym zajmie powierzchnię 2 000 mkw. i otworzy hurtownię weterynaryjną, natomiast w drugim, którego najemca wykorzysta w pełni - hurtownię farmaceutyczną. Powierzchnie zostały dostosowane w zakresie kontroli temperatury od 15 do 25 st. Celsjusza oraz instalacji chłodni od 2 do 8 st. Celsjusza. W jednej z hal, zaprojektowanej w formie cross-docku, deweloper wprowadził tzw. autodocki, których funkcją jest jak najdłużej utrzymać temperaturę, która panuje wewnątrz magazynu.

Magazyny w Polsce Centralnej

7R Park Łódź West I to czwarta inwestycja dewelopera w Polsce Centralnej. Składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni prawie 32 000 mkw., z czego pierwszy z nich będzie miał ok. 27 000 mkw., a drugi - 5 000 mkw. Lokalizacja parku w sąsiedztwie autostrad A1 i A2 zapewni dobre warunki nie tylko dla transportu lokalnego, lecz równiez krajowego i międzynarodowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield