Magazyn dla Pharmalink w 7R Park Łódź West I

03 marca 2020

Magazyn dla Pharmalink w 7R Park Łódź West I

Spis treści

W magazynie 7R Park Łódź West I w Konstantynowie Łódzkim hub przeładunkowy otworzy Pharmalink. Najemca zajmie 6 000 mkw. magazynu i niecałe 1 000 mkw. biura.

Deweloper dostosował powierzchnię w 7R Park Łódź West I dla Pharmalink - dostawcy rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej. Najemca wynajął łącznie prawie 7 000 mkw., z czego 6 000 mkw. powierzchni magazynowej i 1 000 mkw. powierzchni biurowej. Do parku wprowadzi się w II kwartale 2020 roku. 

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem dostosowania powierzchni do specyfiki działalności klienta. Ponieważ umowę podpisaliśmy na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji, byliśmy w stanie zaprojektować wszystkie detale i rozwiązania tak, aby w pełni odpowiadały potrzebom firmy oraz standardom niezbędnym przy dystrybucji leków - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Pharmalink obecny będzie w dwóch budynkach. W pierwszym zajmie powierzchnię 2 000 mkw. i otworzy hurtownię weterynaryjną, natomiast w drugim, którego najemca wykorzysta w pełni - hurtownię farmaceutyczną. Powierzchnie zostały dostosowane w zakresie kontroli temperatury od 15 do 25 st. Celsjusza oraz instalacji chłodni od 2 do 8 st. Celsjusza. W jednej z hal, zaprojektowanej w formie cross-docku, deweloper wprowadził tzw. autodocki, których funkcją jest jak najdłużej utrzymać temperaturę, która panuje wewnątrz magazynu.

Magazyny w Polsce Centralnej

7R Park Łódź West I to czwarta inwestycja dewelopera w Polsce Centralnej. Składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni prawie 32 000 mkw., z czego pierwszy z nich będzie miał ok. 27 000 mkw., a drugi - 5 000 mkw. Lokalizacja parku w sąsiedztwie autostrad A1 i A2 zapewni dobre warunki nie tylko dla transportu lokalnego, lecz równiez krajowego i międzynarodowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield