Uniq Logistic nowym najemcą w Prologis Park Łódź

21 lutego 2020

Uniq Logistic wynajął dla swojego klienta 6 000 mkw. w położonym w Polsce Centralnej centrum logistycznym Prologis Park Łódź.

Powierzchnię, którą zajął Uniq Logistic cechuje cofnięta pierwsza linia słupów, co sprzyja manewrowaniu wózkami dostawczymi w strefie przydokowej. Dodatkowymi zaletami są świetliki, zajmujące 5 procent powierzchni dachu, dzięki czemu możliwe jest lepsze doświetlenie ww. strefy światłem dziennym, a także system ESFR i energooszczędne oświetlenie LED.

W parku zainstalowany jest również system smart meteringu, służący zdalnemu monitorowaniu zużycia mediów on-line przez dedykowaną aplikację.

Przy poszukiwaniu powierzchni logistycznej kluczowa była dla nas lokalizacja parku oraz jakość nieruchomości. Prologis Park Łódź znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, co sprawia, że jest to dla nas doskonały węzeł transportowo-logistyczny. Wysoki standard, w jakim została wykonana inwestycja oraz szeroki zakres usług oferowanych w parku pomogły nam w podjęciu jednoznacznej decyzji – powiedział Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.

Magazyny w Łodzi

Prologis Park Łódź to nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane w łódzkiej dzielnicy Widzew - zaledwie 3 km od autostrady A1. Położenie nieopodal skrzyżowań dwóch głównych arterii komunikacyjnych kraju (autostrad A1 oraz A2) powoduje, że jest on jednym z najlepiej skomunikowanych centrów dystrybucyjnych w Polsce.

Niewątpliwą zaletą Prologis Park Łódź są cztery linie komunikacji, co znacząco ułatwia i przyspiesza możliwość dotarcia do pracy, a także obszerny parking z dużym, szerokim placem manewrowym.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield