Uniq Logistic nowym najemcą w Prologis Park Łódź

20 lutego 2020

Uniq Logistic nowym najemcą w Prologis Park Łódź

Spis treści

Uniq Logistic wynajął dla swojego klienta 6 000 mkw. w położonym w Polsce Centralnej centrum logistycznym Prologis Park Łódź.

Powierzchnię, którą zajął Uniq Logistic cechuje cofnięta pierwsza linia słupów, co sprzyja manewrowaniu wózkami dostawczymi w strefie przydokowej. Dodatkowymi zaletami są świetliki, zajmujące 5 procent powierzchni dachu, dzięki czemu możliwe jest lepsze doświetlenie ww. strefy światłem dziennym, a także system ESFR i energooszczędne oświetlenie LED.

W parku zainstalowany jest również system smart meteringu, służący zdalnemu monitorowaniu zużycia mediów on-line przez dedykowaną aplikację.

Przy poszukiwaniu powierzchni logistycznej kluczowa była dla nas lokalizacja parku oraz jakość nieruchomości. Prologis Park Łódź znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, co sprawia, że jest to dla nas doskonały węzeł transportowo-logistyczny. Wysoki standard, w jakim została wykonana inwestycja oraz szeroki zakres usług oferowanych w parku pomogły nam w podjęciu jednoznacznej decyzji – powiedział Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.

Magazyny w Łodzi

Prologis Park Łódź to nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane w łódzkiej dzielnicy Widzew - zaledwie 3 km od autostrady A1. Położenie nieopodal skrzyżowań dwóch głównych arterii komunikacyjnych kraju (autostrad A1 oraz A2) powoduje, że jest on jednym z najlepiej skomunikowanych centrów dystrybucyjnych w Polsce.

Niewątpliwą zaletą Prologis Park Łódź są cztery linie komunikacji, co znacząco ułatwia i przyspiesza możliwość dotarcia do pracy, a także obszerny parking z dużym, szerokim placem manewrowym.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield