Uniq Logistic nowym najemcą w Prologis Park Łódź

21 lutego 2020

Uniq Logistic nowym najemcą w Prologis Park Łódź

Spis treści

Uniq Logistic wynajął dla swojego klienta 6 000 mkw. w położonym w Polsce Centralnej centrum logistycznym Prologis Park Łódź.

Powierzchnię, którą zajął Uniq Logistic cechuje cofnięta pierwsza linia słupów, co sprzyja manewrowaniu wózkami dostawczymi w strefie przydokowej. Dodatkowymi zaletami są świetliki, zajmujące 5 procent powierzchni dachu, dzięki czemu możliwe jest lepsze doświetlenie ww. strefy światłem dziennym, a także system ESFR i energooszczędne oświetlenie LED.

W parku zainstalowany jest również system smart meteringu, służący zdalnemu monitorowaniu zużycia mediów on-line przez dedykowaną aplikację.

Przy poszukiwaniu powierzchni logistycznej kluczowa była dla nas lokalizacja parku oraz jakość nieruchomości. Prologis Park Łódź znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, co sprawia, że jest to dla nas doskonały węzeł transportowo-logistyczny. Wysoki standard, w jakim została wykonana inwestycja oraz szeroki zakres usług oferowanych w parku pomogły nam w podjęciu jednoznacznej decyzji – powiedział Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.

Magazyny w Łodzi

Prologis Park Łódź to nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane w łódzkiej dzielnicy Widzew - zaledwie 3 km od autostrady A1. Położenie nieopodal skrzyżowań dwóch głównych arterii komunikacyjnych kraju (autostrad A1 oraz A2) powoduje, że jest on jednym z najlepiej skomunikowanych centrów dystrybucyjnych w Polsce.

Niewątpliwą zaletą Prologis Park Łódź są cztery linie komunikacji, co znacząco ułatwia i przyspiesza możliwość dotarcia do pracy, a także obszerny parking z dużym, szerokim placem manewrowym.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield