Panattoni Park Legnica w budowie. Powstaje pierwszy budynek

04 lutego 2020

Deweloper ruszył z budową kolejnego parku w Polsce Zachodniej. W ramach Panattoni Park Legnica powstaje pierwsze 25 000 mkw.

Rozpoczęła się budowa kolejnej inwestycji Panattoni Europe w Polsce Zachodniej - pierwszy budynek Panattoni Park Legnica jest już w budowie i będzie liczył 25 000 mkw. Obiekt ma już pierwszego najemcę - firmę Spreadshirt, zajmującą się handlem elektronicznym, która wynajęła 11 000 mkw. pod zakład produkcyjny. Swoją działalność w parku rozpocznie w sierpniu 2020 roku.

Legnica to alternatywa dla Wrocławia, jednej z najlepszych lokalizacji logistycznych Polski. Od stolicy Dolnego Śląska znajduje się ok. godzinę drogi, a dzięki autostradzie A4 ma idealne połączenie z Górnym Śląskiem, jak również z Niemcami. Z Wrocławiem konkuruje również ze względu na dostęp do pracowników – w Legnicy poziom bezrobocia jest trzytonie wyższy - komentuje Maciej Madejak, Dyrektor Zarządający Panattoni Europe.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Legnica docelowo będzie się składało z trzech hal o łącznej powierzchni ponad 90 000 mkw. Inwestycja położona jest blisko miasta z dostępem do środków komunikacji miejskiej. Węzeł autostrady A4 oddalony jest o 4 km od parku, natomiast kawałek dalej znajduje się skrzyżowanie z trasą ekspresową S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Polska Zachodnia z nowym parkiem. Hillwood Słubice gotowe!

Hillwood Polska poinformował o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie parku Hillwood Słubice. Centrum magazynowe oferuje prawie 21 500 mkw. powierzchni.

06 sierpnia 2020
Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM

Magazyn Amazon w Bolesławcu otrzymał certyfikację ekologiczną BREEAM na poziomie "Very good". Inwestycja oceniona została w 10 kategoriach.

15 kwietnia 2020
Park magazynowy przy samej granicy. Rusza budowa Hillwood Słubice

Nowy park logistyczny dewelopera powstanie przy samej granicy. Ruszyła budowa Hillwood Słubice, który oddany zostanie w trzecim kwartale 2020 roku.

16 marca 2020
Cushman & Wakefield