Panattoni Park Legnica w budowie. Powstaje pierwszy budynek

04 lutego 2020

Deweloper ruszył z budową kolejnego parku w Polsce Zachodniej. W ramach Panattoni Park Legnica powstaje pierwsze 25 000 mkw.

Rozpoczęła się budowa kolejnej inwestycji Panattoni Europe w Polsce Zachodniej - pierwszy budynek Panattoni Park Legnica jest już w budowie i będzie liczył 25 000 mkw. Obiekt ma już pierwszego najemcę - firmę Spreadshirt, zajmującą się handlem elektronicznym, która wynajęła 11 000 mkw. pod zakład produkcyjny. Swoją działalność w parku rozpocznie w sierpniu 2020 roku.

Legnica to alternatywa dla Wrocławia, jednej z najlepszych lokalizacji logistycznych Polski. Od stolicy Dolnego Śląska znajduje się ok. godzinę drogi, a dzięki autostradzie A4 ma idealne połączenie z Górnym Śląskiem, jak również z Niemcami. Z Wrocławiem konkuruje również ze względu na dostęp do pracowników – w Legnicy poziom bezrobocia jest trzytonie wyższy - komentuje Maciej Madejak, Dyrektor Zarządający Panattoni Europe.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Legnica docelowo będzie się składało z trzech hal o łącznej powierzchni ponad 90 000 mkw. Inwestycja położona jest blisko miasta z dostępem do środków komunikacji miejskiej. Węzeł autostrady A4 oddalony jest o 4 km od parku, natomiast kawałek dalej znajduje się skrzyżowanie z trasą ekspresową S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield