Panattoni Park Legnica w budowie. Powstaje pierwszy budynek

04 lutego 2020

Deweloper ruszył z budową kolejnego parku w Polsce Zachodniej. W ramach Panattoni Park Legnica powstaje pierwsze 25 000 mkw.

Rozpoczęła się budowa kolejnej inwestycji Panattoni Europe w Polsce Zachodniej - pierwszy budynek Panattoni Park Legnica jest już w budowie i będzie liczył 25 000 mkw. Obiekt ma już pierwszego najemcę - firmę Spreadshirt, zajmującą się handlem elektronicznym, która wynajęła 11 000 mkw. pod zakład produkcyjny. Swoją działalność w parku rozpocznie w sierpniu 2020 roku.

Legnica to alternatywa dla Wrocławia, jednej z najlepszych lokalizacji logistycznych Polski. Od stolicy Dolnego Śląska znajduje się ok. godzinę drogi, a dzięki autostradzie A4 ma idealne połączenie z Górnym Śląskiem, jak również z Niemcami. Z Wrocławiem konkuruje również ze względu na dostęp do pracowników – w Legnicy poziom bezrobocia jest trzytonie wyższy - komentuje Maciej Madejak, Dyrektor Zarządający Panattoni Europe.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Legnica docelowo będzie się składało z trzech hal o łącznej powierzchni ponad 90 000 mkw. Inwestycja położona jest blisko miasta z dostępem do środków komunikacji miejskiej. Węzeł autostrady A4 oddalony jest o 4 km od parku, natomiast kawałek dalej znajduje się skrzyżowanie z trasą ekspresową S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin

Waimea Holding zawarła umowę, według której dwie inwestycje dewelopera sfinansuje Griffin Property Finance. Budowa Waimea Logistic Park Bydgoszcz oraz Waimea Logistic Park Stargard już się rozpoczęła.

16 listopada 2018
Satelity w polskim magazynie. W Lubuskiem powstanie park technologii kosmicznych

W Lubuskiem powstanie Park Technologii Kosmicznych, którego celem będzie magazynowanie satelitów i podzespołów do nich oraz produkcja nowoczesnych technologii mających zastosowanie w codziennym życiu - informuje "Rzeczpospolita".

03 września 2018
Nowe inwestycje drogowe z zielonym światłem. Zatwierdzono sześć obwodnic i ekspresówek

Kolejnych sześć inwestycji drogowych zostało zatwierdzonych we wtorek przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Prace przygotowawcze pochłoną łącznie około 77 mln złotych, a ich zakończenie planowane jest na 2022 rok.

08 sierpnia 2018
Cushman & Wakefield