Powstanie Panattoni Park Białystok II

23 stycznia 2020

Powstanie Panattoni Park Białystok II
Panattoni Europe zapowiada kolejny park magazynowy na Podlasiu. Panattoni Park Białystok II będzie miał 35 000 mkw. i powstanie jeszcze w 2020 roku.

Panattoni Europe znów zainwestuje w stolicy Podlasia. Deweloper zapowiedział budowę parku Panattoni Park Białystok II jeszcze w 2020 roku. W ramach centrum powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni około 35 000 mkw. Lokalizacja w Choroszczy przy węźle Białystok Zachód-Ploski, gdzie przecina się trasa ekspresowa S8 z przygotowywaną S19, zapewni łatwy dojazd do parku.

Białystok, dzięki położeniu na trasie Via Carpatia, stał się jednym z punktów na szlaku łączącym kraje Europy Południowej ze Skandynawią. Miasto to dynamicznie się rozwija i przyciąga coraz więcej inwestorów. Powoduje to zwiększony popyt na powierzchnie magazynowe w regionie Podlasia - komentuje Tomasz Bulej, Młodszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Białymstoku

Istniejący park dewelopera w regionie - Panattoni Park Białystok - jest już w pełni wynajęty. Składa się z trzech hal magazynowych najwyższej klasy, a jego powierzchnia wynosi 40 000 mkw. Położony jest 8 km od centrum miasta, niedaleko trasy ekspresowej S8.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Drugi park Accolade gotowy i w pełni zajęty

Accolade oddaje do użytku park w Choroszczy. Accolade w tym regionie obecnie posiada obiekty o łącznej powierzchni około 80 000 mkw.

03 sierpnia 2023
Stokrotka kontynuuje ekspansję i wynajmuje powierzchnię magazynową w Białymstoku

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła blisko 6900 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku magazynowym Panattoni Park Białystok II w Choroszczy należącej do spółki Accolade.

17 lipca 2023
Via Baltica coraz bliżej. Wybrano wykonawców ostatnich odcinków

Polaqua i Budimex wybudują niemal 40 km trasy S61 Via Baltica - ogłosiła GDDKiA. Wartość obu umów to 1,8 mld zł.

09 stycznia 2020
Cushman & Wakefield