Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
83 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
0,0%
W budowie
13 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,60 - 4,00 EUR

Magazyny do wynajęcia w Bydgoszczy

Magazyny do wynajęcia w Białymstoku

Białystok, liczący ok. 300 tysięcy mieszkańców, jest największym miastem północno-wschodniej Polski i stolicą województwa podlaskiego. Na magazynowej mapie Polski Białystok jest najmłodszą lokalizacją dla nowoczesnych powierzchni magazynowych klasy A.

Stolica Podlasia to ponadregionalny ośrodek akademicki i naukowy, będący gwarancją stabilnej i wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Obecnie w Białymstoku funkcjonuje 15 wyższych uczelni, na których studiuje ponad 30 tys. studentów - komentuje Renata Krzyżanowska.

Podlasie - magnes dla biznesu

Białystok przyciąga uwagę najemców. Rynek ten jest wysoce obiecującą perspektywą dla biznesu, równiez z uwagi na fakt, że stolica regionu to miasto licznych uczelni. Najemcy z większą pewnością i przekonaniem będą decydować się na tą lokalizację. Najwyraźniej aktywność tą można będzie dostrzec w realizowanym rozwoju infrastruktury drogowej, mającej znaczenie lokalne i tranzytowe. Przez miasto planowany jest przebieg trasy kolejowej Rail Baltica, stanowiącej element transeuropejskiego korytarza transportowego, łączącego Warszawę, Kowno, Rygę, Tallinn i Helsinki, oraz drogowego szlaku Via Carpatia, pokrywającego się na Podlasiu częściowo z drogami S19 i S8 - będącego w przyszłości arterią pomiędzy krajami Europy Południowej a Skandynawią.

Via Carpatia to trasa, która przyczyni się do poprawienia wizerunku wschodniej Polski i zwiększenia liczby inwestycji, w szczególności z branży logistyczno-magazynowej - dodaje.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Powstanie Panattoni Park Białystok II

Panattoni Europe zapowiada kolejny park magazynowy na Podlasiu. Panattoni Park Białystok II będzie miał 35 000 mkw. i powstanie jeszcze w 2020 roku.

23 stycznia 2020
Via Baltica coraz bliżej. Wybrano wykonawców ostatnich odcinków

Polaqua i Budimex wybudują niemal 40 km trasy S61 Via Baltica - ogłosiła GDDKiA. Wartość obu umów to 1,8 mld zł.

09 stycznia 2020
Panattoni buduje na wschodzie. Nowy park powstaje w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni Park Białystok - o powierzchni blisko 40,6 tys. m kw. realizowana jest w całości i już na tym etapie została skomercjalizowana w 50 proc. Zakończenie budowy całej inwestycji zaplanowano na koniec III kwartału br.

22 lutego 2018
Cushman & Wakefield