Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Lublin III

13 listopada 2019

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Lublin III
Panattoni Europe ponownie inwestuje w Lublinie. Powierzchnia Panattoni Park Lublin III, którego budowa rozpoczęła się w październiku, docelowo wyniesie 53 110 mkw.

To trzecia inwestycja Panattoni Europe na rynku lubelskim. Nowe centrum logistyczne składać się będzie z czterech hal magazynowych, których łączna powierzchnia wyniesie 53 110 mkw. W parku podpisały się już pierwsze umowy najmu o sumarycznej wielkości 12 000 mkw.

Lublin jest jednym z najważniejszych ośrodków magazynowych we Wschodniej Polsce. Jego strategiczna lokalizacja pozwala inwestorom na umiejscowienie przyszłych obiektów magazynowych w sąsiedztwie rosnących rynków zbytu jak Ukraina i Białoruś. Powstające centra logistyczne cieszą się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców, którzy coraz częściej zwracają uwagę na dostępność wykwalifikowanych kadr i niższe w porównaniu do głównych aglomeracji koszty pracy - komentuje Renata Krzyżanowska, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Magazyny w Lublinie

Panattoni Park Lublin III znajduje się 5 km od centrum miasta oraz 2 km od węzła Lublin Zadębie, gdzie krzyżuje się obwodnica miasta z ciągiem dróg ekspresowych S12 i S17. Pozostałe inwestycje dewelopera w Lublinie to Panattoni Park Lublin i Panattoni Park Lublin II o powierzchniach adekwatnie 70 000 mkw. i 65 000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin - miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

Wraz z początkiem 2021 r. Panattoni dostarczył DB Schenker terminal przeładunkowy w Świdniku. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good".

11 kwietnia 2021
RTV EURO AGD z nowym magazynem w 7R Park Lublin

Euro-net, właściciel sieci handlowej RTV EURO AGD, wynajął powierzchnię w 7R Park Lublin. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

01 marca 2021
Cushman & Wakefield