Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Lublin III

13 listopada 2019

Panattoni Europe ponownie inwestuje w Lublinie. Powierzchnia Panattoni Park Lublin III, którego budowa rozpoczęła się w październiku, docelowo wyniesie 53 110 mkw.

To trzecia inwestycja Panattoni Europe na rynku lubelskim. Nowe centrum logistyczne składać się będzie z czterech hal magazynowych, których łączna powierzchnia wyniesie 53 110 mkw. W parku podpisały się już pierwsze umowy najmu o sumarycznej wielkości 12 000 mkw.

Lublin jest jednym z najważniejszych ośrodków magazynowych we Wschodniej Polsce. Jego strategiczna lokalizacja pozwala inwestorom na umiejscowienie przyszłych obiektów magazynowych w sąsiedztwie rosnących rynków zbytu jak Ukraina i Białoruś. Powstające centra logistyczne cieszą się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców, którzy coraz częściej zwracają uwagę na dostępność wykwalifikowanych kadr i niższe w porównaniu do głównych aglomeracji koszty pracy - komentuje Renata Krzyżanowska, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Magazyny w Lublinie

Panattoni Park Lublin III znajduje się 5 km od centrum miasta oraz 2 km od węzła Lublin Zadębie, gdzie krzyżuje się obwodnica miasta z ciągiem dróg ekspresowych S12 i S17. Pozostałe inwestycje dewelopera w Lublinie to Panattoni Park Lublin i Panattoni Park Lublin II o powierzchniach adekwatnie 70 000 mkw. i 65 000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Via Carpatia - szlak, który zmieni Europę Wschodnią

Via Carpatia, jako unijny szlak transportowy jest długo wyczekiwaną inwestycją, która powinna pobudzić gospodarkę Europy Wschodniej, od Bałtyku aż po Morze Egejskie. W Polsce jej trasa ma przebiegać przez województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie, po śladzie drogi ekspresowej S61, S16 i S19 – dokładnie z Kłajpedy i Kowna na Litwie, przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, aż do Rumunii, Bułgarii i Grecji. W Polsce trasa ma liczyć łącznie niecałe 700 km.

05 kwietnia 2018
Via Carpatia szansą na rozwój Polski Wschodniej

Pod koniec października w Przemyślu podpisano memorandum o współpracy Polski i Ukrainy przy budowie trasy Via Carpatia. Jej powstanie będzie miało szczególne znaczenie dla wszystkich wschodnich województw kraju. Droga połączy Bałtyk z Morzem Egejskim i Morzem Czarnym, stając się główną arterią komunikacyjną pomiędzy Kłajpedą a Salonikami i Kontancą.

24 października 2017
Polska Wschodnia – region przyjazny inwestorom

Wschodni region Polski co roku odnotowuje wzrost zainteresowania ze strony zarówno krajowych, jak i zagranicznych inwestorów. Na ten coraz silniejszy trend ma wpływ kilka czynnników związanych z infrastrukturą, dostępnością gruntów czy zmianami prawnymi.

08 lipca 2019
Cushman & Wakefield