Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty

03 października 2019

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty
Przy lotnisku w Goleniowie otwarto park logistyczny Waimea Holdings. Centrum oferuje około 8 000 mkw. powierzchni.

Waimea Holding we wtorek oficjalnie otworzył swój park w Goleniowie. Terminal cargo oferuje około 8 000 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym. Jest częścią infastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Wartość tej inwestycji wyniosła ponad 30 mln złotych. W Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów są już pierwsi najemcy - firma Welcome Airport Services, zajmująca się obsługą handlingową przesyłek towarowych, oraz Omegair Cargo, świadczący usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Otworzyliśmy w Polsce drugi profesjonalny i w pełni wyposażony terminal cargo, w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Goleniowie. Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce – zaznaczył Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Magazyny w Szczecinie

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów to inwestycja A-klasowego budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną i terminalu cargo o łącznej powierzchni ok. 8 000 mkw. Terminal planowo ma odprawiać nawet 10 tys. ton towarów rocznie. Park leży w sąsiedztwie lotniska, ok. 15 km od drogi ekspresowej S6, 30 km od centrum Goleniowa i 50 km od Szczecina.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

04 sierpnia 2021
DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

DSV Prime Cargo podwaja wynajmowaną powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Goleniów, zwiększając ją do 10 000 mkw.

01 lipca 2021
Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
Cushman & Wakefield