Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty

02 października 2019

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty

Spis treści

Przy lotnisku w Goleniowie otwarto park logistyczny Waimea Holdings. Centrum oferuje około 8 000 mkw. powierzchni.

Waimea Holding we wtorek oficjalnie otworzył swój park w Goleniowie. Terminal cargo oferuje około 8 000 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym. Jest częścią infastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Wartość tej inwestycji wyniosła ponad 30 mln złotych. W Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów są już pierwsi najemcy - firma Welcome Airport Services, zajmująca się obsługą handlingową przesyłek towarowych, oraz Omegair Cargo, świadczący usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Otworzyliśmy w Polsce drugi profesjonalny i w pełni wyposażony terminal cargo, w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Goleniowie. Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce – zaznaczył Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Magazyny w Szczecinie

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów to inwestycja A-klasowego budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną i terminalu cargo o łącznej powierzchni ok. 8 000 mkw. Terminal planowo ma odprawiać nawet 10 tys. ton towarów rocznie. Park leży w sąsiedztwie lotniska, ok. 15 km od drogi ekspresowej S6, 30 km od centrum Goleniowa i 50 km od Szczecina.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield