Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty

02 października 2019

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty

Spis treści

Przy lotnisku w Goleniowie otwarto park logistyczny Waimea Holdings. Centrum oferuje około 8 000 mkw. powierzchni.

Waimea Holding we wtorek oficjalnie otworzył swój park w Goleniowie. Terminal cargo oferuje około 8 000 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym. Jest częścią infastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Wartość tej inwestycji wyniosła ponad 30 mln złotych. W Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów są już pierwsi najemcy - firma Welcome Airport Services, zajmująca się obsługą handlingową przesyłek towarowych, oraz Omegair Cargo, świadczący usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Otworzyliśmy w Polsce drugi profesjonalny i w pełni wyposażony terminal cargo, w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Goleniowie. Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce – zaznaczył Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Magazyny w Szczecinie

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów to inwestycja A-klasowego budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną i terminalu cargo o łącznej powierzchni ok. 8 000 mkw. Terminal planowo ma odprawiać nawet 10 tys. ton towarów rocznie. Park leży w sąsiedztwie lotniska, ok. 15 km od drogi ekspresowej S6, 30 km od centrum Goleniowa i 50 km od Szczecina.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Czy zachodniopomorskie może konkurować z rynkami „Wielkiej Piątki” – nowy raport regionalny "Na fali biznesu w Zachodniopomorskim"

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju kluczowych inwestycji infrastrukturalnych na terenie Pomorza Zachodniego, które znacząco poprawiły dostępność komunikacyjną regionu i jego potencjał inwestycyjny. Na fali tych zmian rozwijał się też lokalny rynek projektów magazynowych, którego zasoby od 2016 roku wzrosły aż sześciokrotnie. Przed zachodniopomorskim stoi teraz szansa na przyciągnięcie kolejnych inwestycji, tym bardziej, że zabezpieczone przez deweloperów grunty pozwolą na budowę aż 900 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej – wynika z raportu „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”.

01 czerwca 2023
Cushman & Wakefield