Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów już otwarty

03 października 2019

Przy lotnisku w Goleniowie otwarto park logistyczny Waimea Holdings. Centrum oferuje około 8 000 mkw. powierzchni.

Waimea Holding we wtorek oficjalnie otworzył swój park w Goleniowie. Terminal cargo oferuje około 8 000 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym. Jest częścią infastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Wartość tej inwestycji wyniosła ponad 30 mln złotych. W Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów są już pierwsi najemcy - firma Welcome Airport Services, zajmująca się obsługą handlingową przesyłek towarowych, oraz Omegair Cargo, świadczący usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Otworzyliśmy w Polsce drugi profesjonalny i w pełni wyposażony terminal cargo, w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Goleniowie. Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce – zaznaczył Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Magazyny w Szczecinie

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów to inwestycja A-klasowego budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną i terminalu cargo o łącznej powierzchni ok. 8 000 mkw. Terminal planowo ma odprawiać nawet 10 tys. ton towarów rocznie. Park leży w sąsiedztwie lotniska, ok. 15 km od drogi ekspresowej S6, 30 km od centrum Goleniowa i 50 km od Szczecina.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rekordowy wynik przeładunkowy w portach w Szczecinie i Świnoujściu

Z najnowszych danych Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wynika, że bilans przeładunkowy w październiku pobił rekord z poprzedniego roku. W okresie 10 miesięcy wymienione porty przeładowały 13,2 proc. więcej towarów niż w analogicznych okresie 2017 roku, natomiast w samym październiku wynik był wyższy o 26 proc.

21 listopada 2018
Rozpoczęto budowę pierwszej hali Waimea Logistic Park Stargard

Rozpoczęto budowę Waimea Logistic Park Stargard - centrum logistycznego, które powstanie na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Docelowa powierzchnia inwestycji liczyć będzie około 80 tys. mkw.

24 października 2018
J.W. Construction buduje pierwszy magazyn. Inwestycja powstanie w Szczecinie

W Szczecinie powstanie pierwszy magazyn zbudowany przez J.W. Construction Holding. Nowa inwestycja liczyć będzie około 80 tys. mkw., a zakończenie budowy planowane jest na koniec 2019 roku.

08 stycznia 2019
Cushman & Wakefield