Panattoni buduje się w Toruniu

27 września 2019

Panattoni buduje się w Toruniu
W Toruniu powstaje nowa inwestycja Panattoni Europe - Panattoni Park Toruń II. Centrum logistyczne docelowo oferować będzie około 57 500 mkw. nowoczesnej powierzchni.

Powstaje nowy park Panattoni Europe w regionie Torunia - Panattoni Park Toruń II. Wmurowano już kamień węgielny. Powierzchnia budowanego centrum logistycznego wyniesie około 57 500 mkw. Obecnie budowana jest pierwsza hala oferująca prawie 16 500 mkw, która oddana zostanie w marcu 2020 roku. W parku podpisał się już pierwszy najemca z branży logistycznej.

Położenie nowej inwestycji Panattoni to jednak nie tylko doskonałe możliwości dla dystrybucji lokalnej, ale i krajowej. Przez Kujawy i Pomorze przebiegają kluczowe korytarze drogowe, kolejowe i wodne. Autostrada A1 stanowi kręgosłup komunikacyjny regionu i pozwala na błyskawiczne dotarcie do terminali kontenerowych w Gdańsku i Gdyni oraz poprzez autostradę A2 zarówno do wschodniej jak i zachodniej granicy kraju - komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe.

Magazyny w Toruniu

Panattoni Park Toruń II to inwestycja składająca się z dwóch hal magazynowych najwyższej klasy o łącznej powierzchni około 57 500 mkw. Budynki budowane sa zgodnie z certyfikacją BREEAM. Ich moduły mogą być kształtowane według wymagań najemcy. Lokalizacja centrum sprzyja rozwojowi biznesu. Park położony jest nieopodal węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i trasą ekspresową S10, a bliskość Torunia zapewnia dogodny dostęp do pracowników.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Stokrotka nowym najemcą w 7R Park Bydgoszcz I

Sieć sklepów reprezentowana przez Cushman & Wakefield wynajęła w 7R Park Bydgoszcz I prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

18 stycznia 2022
Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy

Zalando zbuduje dwa centra logistyczne w Bydgoszczy i jej okolicach. Docelowo planowane jest osiągnięcie powierzchni 240 tys. mkw. i zatrudnienie ponad 4 tys. pracowników.

15 grudnia 2021
Cushman & Wakefield