Panattoni buduje się w Toruniu

27 września 2019

W Toruniu powstaje nowa inwestycja Panattoni Europe - Panattoni Park Toruń II. Centrum logistyczne docelowo oferować będzie około 57 500 mkw. nowoczesnej powierzchni.

Powstaje nowy park Panattoni Europe w regionie Torunia - Panattoni Park Toruń II. Wmurowano już kamień węgielny. Powierzchnia budowanego centrum logistycznego wyniesie około 57 500 mkw. Obecnie budowana jest pierwsza hala oferująca prawie 16 500 mkw, która oddana zostanie w marcu 2020 roku. W parku podpisał się już pierwszy najemca z branży logistycznej.

Położenie nowej inwestycji Panattoni to jednak nie tylko doskonałe możliwości dla dystrybucji lokalnej, ale i krajowej. Przez Kujawy i Pomorze przebiegają kluczowe korytarze drogowe, kolejowe i wodne. Autostrada A1 stanowi kręgosłup komunikacyjny regionu i pozwala na błyskawiczne dotarcie do terminali kontenerowych w Gdańsku i Gdyni oraz poprzez autostradę A2 zarówno do wschodniej jak i zachodniej granicy kraju - komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe.

Magazyny w Toruniu

Panattoni Park Toruń II to inwestycja składająca się z dwóch hal magazynowych najwyższej klasy o łącznej powierzchni około 57 500 mkw. Budynki budowane sa zgodnie z certyfikacją BREEAM. Ich moduły mogą być kształtowane według wymagań najemcy. Lokalizacja centrum sprzyja rozwojowi biznesu. Park położony jest nieopodal węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i trasą ekspresową S10, a bliskość Torunia zapewnia dogodny dostęp do pracowników.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Ruszyła budowa 7R Park Bydgoszcz

Nowo budowany 7R Park Bydgoszcz, został objęty certyfikacją BREEAM.

17 listopada 2021
DSV z nową powierzchnią w Panattoni Park Bydgoszcz II

DSV Road Sp. z o.o., wiodący operator logistyczny w Polsce i Europie, wynajął ponad 2000 mkw. powierzchni w Panattoni Park Bydgoszcz II. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

06 października 2020
Reconext w nowym parku - Panattoni Park Bydgoszcz III

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Bydgoszcz III. Pierwszego najemcę - firmę Reconext - w transakcji reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

18 września 2020
Cushman & Wakefield