Eko-opakowania w SEGRO Business Park Łódź

09 września 2019

Producent ekologicznych opakowań Pulpack podpisał umowę z SEGRO i zajmie 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w jednym z parków dewelopera w Polsce Centralnej.

Pulpack, firma zajmująca się produkcją ekologicznych opakowań z biodegradowalnych, wynajęła 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w parku SEGRO Business Park Łódź. W decyzji kluczowa była lokalizacja parku, która sprzyja logistyce na terenie Polski, Czech i Niemiec. W obiekcie zamontowano instalacje nawiewowo-wywiewne oraz stację transformatorową zwiększającą moc linii technologii produkcji opakowań.

– Cieszymy się, że Pulpack zdecydował się na wynajem powierzchni magazynowej w naszym parku biznesowym w Łodzi, tym bardziej, że jest to firma, którą, podobnie jak SEGRO, wyróżnia troska o środowisko naturalne. Jesteśmy przekonani, że SEGRO Business Park Łódź spełni oczekiwania naszego klienta – doskonała lokalizacja parku, w pobliżu autostrady A2 umożliwi firmie efektywną logistykę na terenie Polski oraz Europy – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Magazyny w Polsce Centralnej

SEGRO Business Park Łódź oferuje prawie 54 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Park składa się z 5 budynków najwyższej klasy przeznaczonych nie tylko dla większych przedsiębiorców, ale również dla mniejszych, którzy potrzebują powierzchni typu SBU (small business units). Inwestycja zlokalizowana jest raptem 6 km od centrum Łodzi. Wjazd na autostradę A1 jest 2 km dalej, natomiast autostrada A2 oddalona jest o 23 km, co sprawia że park jest idealnie skomunikowany z każdym regionem Polski.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Media Expert najemcą w Panattoni Business Center Łódź III

Terg, właściciel sieci elektromarketów Media Expert, został nowym najemcą łódzkiego parku logistycznego Panattoni Business Center Łódź III. Zajął 12 000 mkw.

03 sierpnia 2020
Amazon rośnie w Polsce Centralnej i powiększa swój magazyn w Łodzi

Amazon zdecydował się powiększyć powstające centrum logistyczne w Łodzi o następne 33 000 mkw. Łącznie inwestycja liczyć będzie 73 000 mkw.

28 lipca 2020
Zakład produkcyjny Medezin w 7R Park Łódź West gotowy!

W 7R Park Łódź West I uruchomiono zakład produkcyjny firmy farmaceutycznej Medezin. Najemca zajął 4 150 mkw. powierzchni wybudowanej w formule BTS.

22 lipca 2020
Cushman & Wakefield