Eko-opakowania w SEGRO Business Park Łódź

09 września 2019

Producent ekologicznych opakowań Pulpack podpisał umowę z SEGRO i zajmie 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w jednym z parków dewelopera w Polsce Centralnej.

Pulpack, firma zajmująca się produkcją ekologicznych opakowań z biodegradowalnych, wynajęła 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w parku SEGRO Business Park Łódź. W decyzji kluczowa była lokalizacja parku, która sprzyja logistyce na terenie Polski, Czech i Niemiec. W obiekcie zamontowano instalacje nawiewowo-wywiewne oraz stację transformatorową zwiększającą moc linii technologii produkcji opakowań.

– Cieszymy się, że Pulpack zdecydował się na wynajem powierzchni magazynowej w naszym parku biznesowym w Łodzi, tym bardziej, że jest to firma, którą, podobnie jak SEGRO, wyróżnia troska o środowisko naturalne. Jesteśmy przekonani, że SEGRO Business Park Łódź spełni oczekiwania naszego klienta – doskonała lokalizacja parku, w pobliżu autostrady A2 umożliwi firmie efektywną logistykę na terenie Polski oraz Europy – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Magazyny w Polsce Centralnej

SEGRO Business Park Łódź oferuje prawie 54 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Park składa się z 5 budynków najwyższej klasy przeznaczonych nie tylko dla większych przedsiębiorców, ale również dla mniejszych, którzy potrzebują powierzchni typu SBU (small business units). Inwestycja zlokalizowana jest raptem 6 km od centrum Łodzi. Wjazd na autostradę A1 jest 2 km dalej, natomiast autostrada A2 oddalona jest o 23 km, co sprawia że park jest idealnie skomunikowany z każdym regionem Polski.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowy magazyn w Polsce Centralnej. Segro wybuduje hale w Łodzi

W SEGRO Business Park Łódź powstanie dedykowany budynek o powierzchni 6 600 mkw., z czego 6 000 mkw. stanowić będzie przestrzeń magazynowa. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule cross-dock.

03 grudnia 2018
Nowy cross-dock w Polsce Centralnej. Segro buduje dla logistyki

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstanie nowy magazyn. Zbudowana w systemie cross-dock powierzchnia liczyć będzie 6 600 mkw. i stworzona zostanie dla firmy logistycznej JAS-FBG.

19 października 2018
Największy zakład produkcyjny od Panattoni. Pod Łodzią powstanie fabryka zmywarek Bosh

Panattoni Europe wmurował w Łodzi kamień węgielny pod budowę liczącej blisko 58 500 mkw. fabryki zmywarek dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zakład produkcyjny powstanie w sąsiedztwie Central European Logistics Hub i będzie największą realizacją dewelopera o charakterze produkcyjnym.

17 października 2018
Cushman & Wakefield