Eko-opakowania w SEGRO Business Park Łódź

09 września 2019

Eko-opakowania w SEGRO Business Park Łódź
Producent ekologicznych opakowań Pulpack podpisał umowę z SEGRO i zajmie 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w jednym z parków dewelopera w Polsce Centralnej.

Pulpack, firma zajmująca się produkcją ekologicznych opakowań z biodegradowalnych, wynajęła 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w parku SEGRO Business Park Łódź. W decyzji kluczowa była lokalizacja parku, która sprzyja logistyce na terenie Polski, Czech i Niemiec. W obiekcie zamontowano instalacje nawiewowo-wywiewne oraz stację transformatorową zwiększającą moc linii technologii produkcji opakowań.

– Cieszymy się, że Pulpack zdecydował się na wynajem powierzchni magazynowej w naszym parku biznesowym w Łodzi, tym bardziej, że jest to firma, którą, podobnie jak SEGRO, wyróżnia troska o środowisko naturalne. Jesteśmy przekonani, że SEGRO Business Park Łódź spełni oczekiwania naszego klienta – doskonała lokalizacja parku, w pobliżu autostrady A2 umożliwi firmie efektywną logistykę na terenie Polski oraz Europy – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Magazyny w Polsce Centralnej

SEGRO Business Park Łódź oferuje prawie 54 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Park składa się z 5 budynków najwyższej klasy przeznaczonych nie tylko dla większych przedsiębiorców, ale również dla mniejszych, którzy potrzebują powierzchni typu SBU (small business units). Inwestycja zlokalizowana jest raptem 6 km od centrum Łodzi. Wjazd na autostradę A1 jest 2 km dalej, natomiast autostrada A2 oddalona jest o 23 km, co sprawia że park jest idealnie skomunikowany z każdym regionem Polski.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield