Panattoni Park Lublin II już z pierwszym najemcą

18 lipca 2019

Panattoni Park Lublin II już z pierwszym najemcą

Spis treści

Firma Varroc Lighting Systems wynajęła ponad 25 270 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej w drugim projekcie dewelopera w Lublinie na wschodzie Polski.

Drugi obiekt Panattoni Europe w Lublinie jest w budowie. W parku, o docelowej powierzchni ponad 84 500 mkw., umowę podpisał już pierwszy najemca. Varroc Lighting Systems to firma z branży motoryzacyjnej, jest producentem systemów oświetlenia zewnętrznego następnej generacji oraz elektroniki sterującej pojazdem. Przedsiębiorstwo wynajęło w parku ponad 25 270 mkw. powierzchni przemysłowej, które przeznaczy na fabrykę i centrum badawczo-rozwojowe.

„Dzięki temu region stanowi duży wewnętrzny rynek zbytu, a dziewięć szkół wyższych gwarantuje dostęp do wykwalifikowanej kadry zawodowej, co doceniła również firma Varroc. Okręg jest również dobrze skomunikowany z innymi regionami za sprawą rozbudowywanej sieci kolejowej i drogowej, a wraz z Lublinem stanowi bramę Unii Europejskiej na Wschód. Konkurencyjność tego rynku tworzą również koszty operacyjne oraz zatrudnienia niższe o 20-30 proc. w stosunku do Polski Centralnej i Zachodniej, a także wsparcie regionalnych biur pomocy inwestorom i urzędów miejskich” - komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni Europe.

Magazyny w Lublinie

Panattoni Park Lublin II to druga inwestycja dewelopera w Lublinie. Pierwsza, Panattoni Park Lublin, jest w pełni wybudowana, a jej powierzchnia ma ok. 70 000 mkw. Docelowa wielkość budowanego parku wyniesie ponad 84 500 mkw. Składać się będzie z trzech najwyższej klasy budynków magazynowych.

Projekt położony jest w gminie Niemce, tuż przy drodze ekspresowej S19 oraz niedaleko planowanej trasy Via Carpatia. Najbliższy planowany węzeł tej drogi znajduje się tylko 500 m od parku. Zapewni to doskonałe połączenie północej części kraju z południową na wschodnie Polski. W odległości 8 km znajduje się również skrzyżowanie dróg ekspresowych S17 i S12.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy warto inwestować w Lublinie? Uwarunkowania inwestycyjne Lublina

Lublin – największy ośrodek kulturowy, akademicki i biznesowy po wschodniej stronie Wisły, z obszarem metropolitalnym liczącym blisko 650 000 mieszkańców. Dobrze wykształcona kadra, konkurencyjne koszty pracy i najmu powierzchni oraz dostęp do dobrej jakości dróg ekspresowych to tylko niektóre atuty wpływające na atrakcyjność inwestycyjną miasta.

28 czerwca 2023
KOSTAL inwestuje w Polsce

KOSTAL Automobil Elektrik, niemiecka firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, podpisała umowę na ponad 17 000 mkw. powierzchni produkcyjnej w Panattoni Park Lublin IV.

21 czerwca 2023
Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin — miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Cushman & Wakefield