Panattoni Park Lublin II już z pierwszym najemcą

19 lipca 2019

Firma Varroc Lighting Systems wynajęła ponad 25 270 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej w drugim projekcie dewelopera w Lublinie na wschodzie Polski.

Drugi obiekt Panattoni Europe w Lublinie jest w budowie. W parku, o docelowej powierzchni ponad 84 500 mkw., umowę podpisał już pierwszy najemca. Varroc Lighting Systems to firma z branży motoryzacyjnej, jest producentem systemów oświetlenia zewnętrznego następnej generacji oraz elektroniki sterującej pojazdem. Przedsiębiorstwo wynajęło w parku ponad 25 270 mkw. powierzchni przemysłowej, które przeznaczy na fabrykę i centrum badawczo-rozwojowe.

„Dzięki temu region stanowi duży wewnętrzny rynek zbytu, a dziewięć szkół wyższych gwarantuje dostęp do wykwalifikowanej kadry zawodowej, co doceniła również firma Varroc. Okręg jest również dobrze skomunikowany z innymi regionami za sprawą rozbudowywanej sieci kolejowej i drogowej, a wraz z Lublinem stanowi bramę Unii Europejskiej na Wschód. Konkurencyjność tego rynku tworzą również koszty operacyjne oraz zatrudnienia niższe o 20-30 proc. w stosunku do Polski Centralnej i Zachodniej, a także wsparcie regionalnych biur pomocy inwestorom i urzędów miejskich” - komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni Europe.

Magazyny w Lublinie

Panattoni Park Lublin II to druga inwestycja dewelopera w Lublinie. Pierwsza, Panattoni Park Lublin, jest w pełni wybudowana, a jej powierzchnia ma ok. 70 000 mkw. Docelowa wielkość budowanego parku wyniesie ponad 84 500 mkw. Składać się będzie z trzech najwyższej klasy budynków magazynowych.

Projekt położony jest w gminie Niemce, tuż przy drodze ekspresowej S19 oraz niedaleko planowanej trasy Via Carpatia. Najbliższy planowany węzeł tej drogi znajduje się tylko 500 m od parku. Zapewni to doskonałe połączenie północej części kraju z południową na wschodnie Polski. W odległości 8 km znajduje się również skrzyżowanie dróg ekspresowych S17 i S12.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

Wraz z początkiem 2021 r. Panattoni dostarczył DB Schenker terminal przeładunkowy w Świdniku. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good".

11 kwietnia 2021
RTV EURO AGD z nowym magazynem w 7R Park Lublin

Euro-net, właściciel sieci handlowej RTV EURO AGD, wynajął powierzchnię w 7R Park Lublin. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

01 marca 2021
Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

PKP Cargo rozbudowuje terminal w Małaszewiczach. Projekt zwiększy możliwości przeładunkowe tego ważnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

22 czerwca 2020
Cushman & Wakefield