Ekspansja najemcy w Goodman Poznań Airport Logistics Centre

16 lipca 2019

LiNA Medical rozszerza się w nowej części parku Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Zajmie dodatkowe 6 400 mkw.

LiNA Medical to producent rozwiązań dla elektrochirurgii i chirurgii laparoskopowej. Powiększa swoją powierzchnię w Goodman Poznań Airport Logistics Centre o dodatkowe 6 400 mkw. Zajmie część drugiej hali, której budowa niedawno się rozpoczęła.

- Decyzja LiNA Medical o rozwinięciu współpracy z Goodman i wynajęciu od nas dodatkowej powierzchni, potwierdza nasze możliwości w zakresie tworzenia najwyższej klasy przestrzeni logistycznych dla zaawansowanych technologicznie firm. Goodman Poznań Airport Logistics Centre, które właśnie rozbudowujemy, wpisuje się w strategię realizacji projektów w największych aglomeracjach lub ich bezpośrednim sąsiedztwie. Dla naszych najemców oznacza to bycie bliżej swoich klientów i większe szanse na pozyskanie wykwalifikowanego personelu – mówi Jarosław Czechowicz, Country Manager Goodman w Polsce.

Magazyny w Poznaniu

Goodman Poznań Airport Logistics Centre oferuje dwa budynki magazynowe o łącznej powierzchni ok. 49 000 mkw. Budowana hala będzie liczyła ok. 19 000 mkw., w tym 930 mkw. części biurowo-socjalnej. Nowy projekt dewelopera powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM. Uwzględnione są nowoczesne rozwiązania, m. in. wdrożenie systemu inteligentnego opomiarowania zużycia energii, czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Park znajduje się bardzo blisko obwodnicy Poznania - drogi ekspresowej S11. Położony jest niecałe 4 km od międzynarodowego portu lotniczego w Ławicy i 9 km od autostrady A2, łączącej region Polski Centralnej z Warszawą na wschodnie i Niemcami na zachodzie. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

17 września 2021
Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

10 września 2021
Cushman & Wakefield