Ekspansja najemcy w Goodman Poznań Airport Logistics Centre

15 lipca 2019

Ekspansja najemcy w Goodman Poznań Airport Logistics Centre

Spis treści

LiNA Medical rozszerza się w nowej części parku Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Zajmie dodatkowe 6 400 mkw.

LiNA Medical to producent rozwiązań dla elektrochirurgii i chirurgii laparoskopowej. Powiększa swoją powierzchnię w Goodman Poznań Airport Logistics Centre o dodatkowe 6 400 mkw. Zajmie część drugiej hali, której budowa niedawno się rozpoczęła.

- Decyzja LiNA Medical o rozwinięciu współpracy z Goodman i wynajęciu od nas dodatkowej powierzchni, potwierdza nasze możliwości w zakresie tworzenia najwyższej klasy przestrzeni logistycznych dla zaawansowanych technologicznie firm. Goodman Poznań Airport Logistics Centre, które właśnie rozbudowujemy, wpisuje się w strategię realizacji projektów w największych aglomeracjach lub ich bezpośrednim sąsiedztwie. Dla naszych najemców oznacza to bycie bliżej swoich klientów i większe szanse na pozyskanie wykwalifikowanego personelu – mówi Jarosław Czechowicz, Country Manager Goodman w Polsce.

Magazyny w Poznaniu

Goodman Poznań Airport Logistics Centre oferuje dwa budynki magazynowe o łącznej powierzchni ok. 49 000 mkw. Budowana hala będzie liczyła ok. 19 000 mkw., w tym 930 mkw. części biurowo-socjalnej. Nowy projekt dewelopera powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM. Uwzględnione są nowoczesne rozwiązania, m. in. wdrożenie systemu inteligentnego opomiarowania zużycia energii, czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Park znajduje się bardzo blisko obwodnicy Poznania - drogi ekspresowej S11. Położony jest niecałe 4 km od międzynarodowego portu lotniczego w Ławicy i 9 km od autostrady A2, łączącej region Polski Centralnej z Warszawą na wschodnie i Niemcami na zachodzie. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield