Nowe centrum dystrybucyjne Panattoni Europe w Toruniu

28 czerwca 2019

W lipcu ruszy budowa Panattoni Park Toruń II. Centrum dystrybucyjne liczyć będzie ponad 62 500 mkw. i zostanie oddane do użytku w I kwartale 2020 r.

To kolejna inwestycja Panattoni Europe w województwie kujawsko-pomorskim. Panattoni Park Toruń II będzie miało powierzchnie równą ponad 62 560 mkw. Dzięki umiejscowieniu tuż przy węźle drogowym Lubicz, gdzie krzyżuje się autostrada A1 z drogą krajową nr 10, park będzie istotnym punktem logistycznym regionu. Budowa rozpocznie się w lipcu 2019 r., natomiast oddanie parku planowane jest na IV kwartał tego roku.

„Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S10, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać zarówno nasze doświadczenie w regionie, jak i jego atuty”. Warto dodać, że Toruń należy do grupy najszybciej rozwijających się miast w Polsce – w ostatnim rankingu redakcji Forbsa Miast Przyjaznych dla Biznesy, Toruń zajął czwarte miejsce w kategorii miast od 150 do 299 tys., a w klasyfikacji „Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020” zmieścił się w pierwszej piątce średniej wielkości miast w kategorii „kapitał lidzki i styl życia” - komentuje Dorota Jagodzińska, Managind Director Panattoni Europe.

Magazyny w Toruniu

Panattoni Park Toruń II będzie stanowić dwa budynki magazynowe najwyższej klasy. Ich moduły mogą być elastycznie dopasowane do potrzeb klientów z różnych branż. Inwestycja leży przy drodze krajowej nr 80, około 2 km od węzła Lubicz. Odległość od Torunia wynosi niecałe 10 km, natomiast od Bydgoszczy - 53 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Ruszyła budowa 7R Park Bydgoszcz

Nowo budowany 7R Park Bydgoszcz, został objęty certyfikacją BREEAM.

17 listopada 2021
DSV z nową powierzchnią w Panattoni Park Bydgoszcz II

DSV Road Sp. z o.o., wiodący operator logistyczny w Polsce i Europie, wynajął ponad 2000 mkw. powierzchni w Panattoni Park Bydgoszcz II. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

06 października 2020
Reconext w nowym parku - Panattoni Park Bydgoszcz III

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Bydgoszcz III. Pierwszego najemcę - firmę Reconext - w transakcji reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

18 września 2020
Cushman & Wakefield