Nowe centrum dystrybucyjne Panattoni Europe w Toruniu

27 czerwca 2019

Nowe centrum dystrybucyjne Panattoni Europe w Toruniu

Spis treści

W lipcu ruszy budowa Panattoni Park Toruń II. Centrum dystrybucyjne liczyć będzie ponad 62 500 mkw. i zostanie oddane do użytku w I kwartale 2020 r.

To kolejna inwestycja Panattoni Europe w województwie kujawsko-pomorskim. Panattoni Park Toruń II będzie miało powierzchnie równą ponad 62 560 mkw. Dzięki umiejscowieniu tuż przy węźle drogowym Lubicz, gdzie krzyżuje się autostrada A1 z drogą krajową nr 10, park będzie istotnym punktem logistycznym regionu. Budowa rozpocznie się w lipcu 2019 r., natomiast oddanie parku planowane jest na IV kwartał tego roku.

„Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S10, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać zarówno nasze doświadczenie w regionie, jak i jego atuty”. Warto dodać, że Toruń należy do grupy najszybciej rozwijających się miast w Polsce – w ostatnim rankingu redakcji Forbsa Miast Przyjaznych dla Biznesy, Toruń zajął czwarte miejsce w kategorii miast od 150 do 299 tys., a w klasyfikacji „Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020” zmieścił się w pierwszej piątce średniej wielkości miast w kategorii „kapitał lidzki i styl życia” - komentuje Dorota Jagodzińska, Managind Director Panattoni Europe.

Magazyny w Toruniu

Panattoni Park Toruń II będzie stanowić dwa budynki magazynowe najwyższej klasy. Ich moduły mogą być elastycznie dopasowane do potrzeb klientów z różnych branż. Inwestycja leży przy drodze krajowej nr 80, około 2 km od węzła Lubicz. Odległość od Torunia wynosi niecałe 10 km, natomiast od Bydgoszczy - 53 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

MEDiVET S.A. wprowadzi się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjacjach oraz przygotowaniu specyfikacji technicznej magazynu MEDiVET reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Doradztwo prawne dla Fortress Logistics Real Estate w procesie negocjacji umowy najmu zapewniła kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik sp. j.

09 maja 2024
LCP Properties rozwija swój biznes

LCP Properties, znany na polskim rynku, jako jeden z inwestorów i deweloperów parków handlowych, wprowadza nową dynamikę w swojej działalności. Teraz skupiają się na ekspansji swojej sieci magazynów miejskich pod marką Multipark.

06 września 2023
Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Cushman & Wakefield