Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni

19 czerwca 2019

Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni
Obiekt, który powstanie w Rawie Mazowieckiej będzie największym centrum logistycznym Carrefour w Polsce. Powstała w formule BTS inwestycja liczyć będzie ponad 63 000 mkw.

Inwestycja położona jest w Rawie Mazowieckiej tuż przy trasie S8, prowadzącej do Wrocławia i Białegostoku. Zrealizowany w formule BTS obiekt będzie liczył ponad 63 600 mkw. powierzchni, z czego część magazynowa obejmie 61 500 mkw. i podzielona zostanie na strefy o różnych temperaturach. Pozostałęm 2 100 mkw. zajmą części biurowe i socjalne. Oddanie budynku zaplanowanie jest na czwarty kwartał 2019 r., z możliwością wcześniejszego dostępu już we wrześniu.

Park obsługiwany będzie przez ID Logistics i realizowane w nim będą wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce. Najemca podpisał umowę na 10 lat.

Nowy magazyn w Polsce Centralnej

To już drugi projekt Panattoni Europe z francuską siecią super i hipermarketów. Wcześniejsza współpraca miała miejsce na przełomie 2016 i 2017 roku. Wybudowane zostało centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy o powierzchni prawie 38 200 mkw. W swoim łańcuchu dostaw Carrefour posiada jeszcze jeden obiekt logistyczny.

Nowe centrum dystrybucyjne da nam możliwości wprowadzania automatyzacji części procesów i zmniejszenia ilości kilometrów przejeżdżanych przez samochody z dostawami, co pozytywnie wpłynie na zmiany w naszej sieci logistycznej. Od 2020 roku z tego obiektu będziemy obsługiwali sklepy w Polsce Centralnej, oferując, w co mocno wierzymy, zarówno lepszą obsługę naszym klientom w sklepach stacjonarnych, jak i robiącym zakupy przez internet - powiedział Adam Grochal, Dyrektor Supply Chain Carrefour Polska

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Cushman & Wakefield