Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni

19 czerwca 2019

Obiekt, który powstanie w Rawie Mazowieckiej będzie największym centrum logistycznym Carrefour w Polsce. Powstała w formule BTS inwestycja liczyć będzie ponad 63 000 mkw.

Inwestycja położona jest w Rawie Mazowieckiej tuż przy trasie S8, prowadzącej do Wrocławia i Białegostoku. Zrealizowany w formule BTS obiekt będzie liczył ponad 63 600 mkw. powierzchni, z czego część magazynowa obejmie 61 500 mkw. i podzielona zostanie na strefy o różnych temperaturach. Pozostałęm 2 100 mkw. zajmą części biurowe i socjalne. Oddanie budynku zaplanowanie jest na czwarty kwartał 2019 r., z możliwością wcześniejszego dostępu już we wrześniu.

Park obsługiwany będzie przez ID Logistics i realizowane w nim będą wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce. Najemca podpisał umowę na 10 lat.

Nowy magazyn w Polsce Centralnej

To już drugi projekt Panattoni Europe z francuską siecią super i hipermarketów. Wcześniejsza współpraca miała miejsce na przełomie 2016 i 2017 roku. Wybudowane zostało centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy o powierzchni prawie 38 200 mkw. W swoim łańcuchu dostaw Carrefour posiada jeszcze jeden obiekt logistyczny.

Nowe centrum dystrybucyjne da nam możliwości wprowadzania automatyzacji części procesów i zmniejszenia ilości kilometrów przejeżdżanych przez samochody z dostawami, co pozytywnie wpłynie na zmiany w naszej sieci logistycznej. Od 2020 roku z tego obiektu będziemy obsługiwali sklepy w Polsce Centralnej, oferując, w co mocno wierzymy, zarówno lepszą obsługę naszym klientom w sklepach stacjonarnych, jak i robiącym zakupy przez internet - powiedział Adam Grochal, Dyrektor Supply Chain Carrefour Polska

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowy magazyn w Polsce Centralnej. Segro wybuduje hale w Łodzi

W SEGRO Business Park Łódź powstanie dedykowany budynek o powierzchni 6 600 mkw., z czego 6 000 mkw. stanowić będzie przestrzeń magazynowa. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule cross-dock.

03 grudnia 2018
Nowy cross-dock w Polsce Centralnej. Segro buduje dla logistyki

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstanie nowy magazyn. Zbudowana w systemie cross-dock powierzchnia liczyć będzie 6 600 mkw. i stworzona zostanie dla firmy logistycznej JAS-FBG.

19 października 2018
Największy zakład produkcyjny od Panattoni. Pod Łodzią powstanie fabryka zmywarek Bosh

Panattoni Europe wmurował w Łodzi kamień węgielny pod budowę liczącej blisko 58 500 mkw. fabryki zmywarek dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zakład produkcyjny powstanie w sąsiedztwie Central European Logistics Hub i będzie największą realizacją dewelopera o charakterze produkcyjnym.

17 października 2018
Cushman & Wakefield