Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni

19 czerwca 2019

Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni

Spis treści

Obiekt, który powstanie w Rawie Mazowieckiej będzie największym centrum logistycznym Carrefour w Polsce. Powstała w formule BTS inwestycja liczyć będzie ponad 63 000 mkw.

Inwestycja położona jest w Rawie Mazowieckiej tuż przy trasie S8, prowadzącej do Wrocławia i Białegostoku. Zrealizowany w formule BTS obiekt będzie liczył ponad 63 600 mkw. powierzchni, z czego część magazynowa obejmie 61 500 mkw. i podzielona zostanie na strefy o różnych temperaturach. Pozostałęm 2 100 mkw. zajmą części biurowe i socjalne. Oddanie budynku zaplanowanie jest na czwarty kwartał 2019 r., z możliwością wcześniejszego dostępu już we wrześniu.

Park obsługiwany będzie przez ID Logistics i realizowane w nim będą wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce. Najemca podpisał umowę na 10 lat.

Nowy magazyn w Polsce Centralnej

To już drugi projekt Panattoni Europe z francuską siecią super i hipermarketów. Wcześniejsza współpraca miała miejsce na przełomie 2016 i 2017 roku. Wybudowane zostało centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy o powierzchni prawie 38 200 mkw. W swoim łańcuchu dostaw Carrefour posiada jeszcze jeden obiekt logistyczny.

Nowe centrum dystrybucyjne da nam możliwości wprowadzania automatyzacji części procesów i zmniejszenia ilości kilometrów przejeżdżanych przez samochody z dostawami, co pozytywnie wpłynie na zmiany w naszej sieci logistycznej. Od 2020 roku z tego obiektu będziemy obsługiwali sklepy w Polsce Centralnej, oferując, w co mocno wierzymy, zarówno lepszą obsługę naszym klientom w sklepach stacjonarnych, jak i robiącym zakupy przez internet - powiedział Adam Grochal, Dyrektor Supply Chain Carrefour Polska

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
E.Leclerc i ID Logistics wspólnie inwestują w przestrzeń magazynową i zieloną energię

Od lipca 2021 r. w Woli Rakowej w okolicach Łodzi działa centralny magazyn sieci E.Leclerc, zarządzany przez ID Logistics. Teraz obie firmy doszły do porozumienia w sprawie rozbudowy hali magazynowej, co spowoduje znaczący wzrost powierzchni centrum dystrybucji.

06 października 2023
Cushman & Wakefield