Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni

18 czerwca 2019

Nowy magazyn dla Carrefour w Polsce Centralnej. Wybuduje go Panattoni

Spis treści

Obiekt, który powstanie w Rawie Mazowieckiej będzie największym centrum logistycznym Carrefour w Polsce. Powstała w formule BTS inwestycja liczyć będzie ponad 63 000 mkw.

Inwestycja położona jest w Rawie Mazowieckiej tuż przy trasie S8, prowadzącej do Wrocławia i Białegostoku. Zrealizowany w formule BTS obiekt będzie liczył ponad 63 600 mkw. powierzchni, z czego część magazynowa obejmie 61 500 mkw. i podzielona zostanie na strefy o różnych temperaturach. Pozostałęm 2 100 mkw. zajmą części biurowe i socjalne. Oddanie budynku zaplanowanie jest na czwarty kwartał 2019 r., z możliwością wcześniejszego dostępu już we wrześniu.

Park obsługiwany będzie przez ID Logistics i realizowane w nim będą wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce. Najemca podpisał umowę na 10 lat.

Nowy magazyn w Polsce Centralnej

To już drugi projekt Panattoni Europe z francuską siecią super i hipermarketów. Wcześniejsza współpraca miała miejsce na przełomie 2016 i 2017 roku. Wybudowane zostało centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy o powierzchni prawie 38 200 mkw. W swoim łańcuchu dostaw Carrefour posiada jeszcze jeden obiekt logistyczny.

Nowe centrum dystrybucyjne da nam możliwości wprowadzania automatyzacji części procesów i zmniejszenia ilości kilometrów przejeżdżanych przez samochody z dostawami, co pozytywnie wpłynie na zmiany w naszej sieci logistycznej. Od 2020 roku z tego obiektu będziemy obsługiwali sklepy w Polsce Centralnej, oferując, w co mocno wierzymy, zarówno lepszą obsługę naszym klientom w sklepach stacjonarnych, jak i robiącym zakupy przez internet - powiedział Adam Grochal, Dyrektor Supply Chain Carrefour Polska

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
Cushman & Wakefield