FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

28 października 2021

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

Spis treści

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

Panattoni podpisał kontrakt ze swoim pierwszym najemcą – FM Logistic w ramach swojej nowej inwestycji - Panattoni Park Głogów. Operator logistyczny ma zająć niemal 35 000 mkw. i rozpocznie operacje w maju 2022 roku. Firma doceniła lokalizację, która zajęła między innymi II miejsce w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Gwiazdy Biznesu” 2021, w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

Na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy już niemal półtora miliona mkw. powierzchni, ale region cały czas odkrywa swój niesamowity potencjał. Kiedy jeden rejon wydaje się już rozwinięty, pojawia się kolejny, doskonale położony, wprost stworzony pod międzynarodową działalność naszych klientów –komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Magazyny firmy Panattoni zgodnie z założeniami nowego standardu dewelopera, będą musiały pozytywnie przejść akredytację certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Pozwoli to najemcom na ograniczenie emisji CO2 i zużycia energii. Zrównoważony rozwój jest bowiem bliski nie tylko celom strategicznym FM Logistic, ale również wymaganiom stawianym przez ich klientów.

Magazyny na Śląsku

Panattoni Park Głogów zostanie wybudowane na 20 ha gruncie i liczyć będzie 111 000 mkw. powierzchni magazynowej. Położenie inwestycji ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej oraz granicy południowej z Czechami sprawia, że jest kompleksem z międzynarodowym potencjałem. Zaledwie 10 km dzieli go od drogi ekspresowej S3, łączącej Głogów z Zieloną Górą i Szczecinem. Najemcy będą mieli również dostęp do pobliskiego transportu kolejowego.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
Cushman & Wakefield