W Panattoni Park Poznań IV powstanie budynek dla DSV Road

10 grudnia 2019

W Panattoni Park Poznań IV powstanie budynek dla DSV Road
Deweloper buduje kolejną halę w Panattoni Park Poznań IV. Powierzchnia budynku wyniesie 27 000 mkw., z czego DSV zajmie 9 500 mkw. W transakcji pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Licząca ponad 9 500 mkw. powierzchnia dla DSV Road została dostosowana do wymagań najemcy. Część magazynowa wynosi ponad 8 460 mkw., z czego 2 230 mkw. to cross-dock. Część biurowo-socjalna zajmie 1 064 mkw. Operator logistyczny będzie miał do dyspozycji 18 doków i jedną bramę z poziomu zero.

DSV Road rozpocznie swoją działalność w nowej lokalizacji w lutym 2020 roku. 

Nowy obiekt DSV Road został przygotowany z uwzględnieniem wysokich wymagań, które klienci stawiają przed operatorami logistycznymi. Pozwala między innymi na pełną obsługę przesyłek z towarami niebezpiecznymi, a opracowanie zastosowanych tam rozwiązań miało miejsce przy ścisłej współpracy najemcy, dewelopera oraz wsparciu ze strony Cushman & Wakefield - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Jak dodał Maciej Trójnara, Dyrektor Transportu w DSV Road, przenosząc się do nowej lokalizacji w Poznaniu, do magazynu typu cross-dock, firma potwierdza realizację strategi rozwoju produktu drobnicy międzynarodowej oraz krajowej w Polsce.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań IV to inwestycja składająca się docelowo z trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni prawie 87 000 mkw. Do tej pory powstała hala mająca ponad 35 000 mkw. Obecnie w trakcie budowy jest drugi. Łącznie, w lutym 2020 roku, park będzie liczyć będzie już 62 000 mkw.

Centrum dystrybucyjne położone jest w gminie Komorniki pod Poznaniem. Niedaleko znajdują sie dwa węzły autostrady A2 - Komorniki i Poznań Zachód. W sąsiedztwie jest także finalizowana trasa S5, łącząca Poznań z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Cushman & Wakefield