W Panattoni Park Poznań IV powstanie budynek dla DSV Road

09 grudnia 2019

W Panattoni Park Poznań IV powstanie budynek dla DSV Road

Spis treści

Deweloper buduje kolejną halę w Panattoni Park Poznań IV. Powierzchnia budynku wyniesie 27 000 mkw., z czego DSV zajmie 9 500 mkw. W transakcji pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Licząca ponad 9 500 mkw. powierzchnia dla DSV Road została dostosowana do wymagań najemcy. Część magazynowa wynosi ponad 8 460 mkw., z czego 2 230 mkw. to cross-dock. Część biurowo-socjalna zajmie 1 064 mkw. Operator logistyczny będzie miał do dyspozycji 18 doków i jedną bramę z poziomu zero.

DSV Road rozpocznie swoją działalność w nowej lokalizacji w lutym 2020 roku. 

Nowy obiekt DSV Road został przygotowany z uwzględnieniem wysokich wymagań, które klienci stawiają przed operatorami logistycznymi. Pozwala między innymi na pełną obsługę przesyłek z towarami niebezpiecznymi, a opracowanie zastosowanych tam rozwiązań miało miejsce przy ścisłej współpracy najemcy, dewelopera oraz wsparciu ze strony Cushman & Wakefield - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Jak dodał Maciej Trójnara, Dyrektor Transportu w DSV Road, przenosząc się do nowej lokalizacji w Poznaniu, do magazynu typu cross-dock, firma potwierdza realizację strategi rozwoju produktu drobnicy międzynarodowej oraz krajowej w Polsce.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań IV to inwestycja składająca się docelowo z trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni prawie 87 000 mkw. Do tej pory powstała hala mająca ponad 35 000 mkw. Obecnie w trakcie budowy jest drugi. Łącznie, w lutym 2020 roku, park będzie liczyć będzie już 62 000 mkw.

Centrum dystrybucyjne położone jest w gminie Komorniki pod Poznaniem. Niedaleko znajdują sie dwa węzły autostrady A2 - Komorniki i Poznań Zachód. W sąsiedztwie jest także finalizowana trasa S5, łącząca Poznań z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield