Rozpoczęcie Budowy Panattoni Park Bieruń I – Nowa Inwestycja Magazynowa na Śląsku

11 lipca 2024

Rozpoczęcie Budowy Panattoni Park Bieruń I – Nowa Inwestycja Magazynowa na Śląsku

Spis treści

Panattoni rozpoczęło budowę nowego magazynu – Panattoni Park Bieruń I. Nowa inwestycja, o powierzchni prawie 20 000 m kw., zlokalizowana jest w pobliżu głównych dróg komunikacyjnych Śląska. Planowane zakończenie budowy to luty 2025 roku.

Dogodna Lokalizacja

Panattoni Park Bieruń I jest zlokalizowany 2,5 km od centrum Bierunia, 1,5 km od drogi krajowej nr 44 oraz 17 km od węzła autostrady A4 i drogi krajowej S1. W odległości 4 km powstaje nowy węzeł na realizowanym odcinku trasy S1 do Bielska-Białej.

Dostępna Powierzchnia

Do wynajęcia pozostało jeszcze nieco ponad 6 000 m kw. powierzchni, dostępnych dla firm z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, e-commerce, logistycznej oraz lekkiego przemysłu.

Funkcjonalność i Ekologia

Panattoni Park Bieruń I będzie wyposażony w 27 doków załadunkowych, co zapewni wygodną i efektywną obsługę logistyczną. Obiekt będzie oferować nowoczesne powierzchnie biurowe, które można dostosować do indywidualnych potrzeb najemców. Inwestycja zostanie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent, co gwarantuje wysokie standardy ekologiczne. Budynek będzie wyposażony w technologie oszczędzające energię i wodę, co przełoży się na niższe koszty operacyjne. Dach obiektu będzie przygotowany pod instalację paneli fotowoltaicznych, a na terenie parku będą dostępne miejsca rowerowe oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Przemysłowa Transformacja Śląska

Śląsk intensywnie przekształca się z regionu wydobywczego w nowoczesne centrum przemysłowe Polski, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej. Firmy doceniają rozbudowaną infrastrukturę transportową, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz duży rynek lokalny. Panattoni wcześniej zrealizowało w rejonie Bierunia dwa parki o łącznej powierzchni 97 000 m kw., które zostały w całości wynajęte, co potwierdza atrakcyjność tej lokalizacji.

Nowa inwestycja w Panattoni Park Bieruń I przyczynia się do dalszego rozwoju regionu, oferując nowoczesne rozwiązania logistyczne i magazynowe w strategicznej lokalizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield