Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

07 marca 2024

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

Spis treści

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

Nowy park logistyczny na Dolnym Śląsku zostanie zbudowany na działce o powierzchni 11,8 hektarów, na której znajdą się trzy hale o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum w Zgorzelcu będzie w stanie sprostać potrzebom klientów z różnych branż.

MLP Zgorzelec znajduje się w strategicznej lokalizacji, sprzyjającej zarówno rynkom krajowym, jak i międzynarodowym. Od przejścia granicznego z Niemcami dzieli go zaledwie około 8 km, a z Czechami około 15 km. Dodatkowo, bliskość autostrady A4 umożliwia łatwe połączenie z południową Polską.

Inwestycja zostanie zrealizowana na zasadach zrównoważonego rozwoju. Na dachach montowane będą instalacje fotowoltaiczne, a wszystkie obiekty zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

– Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, także ten w Zgorzelcu, zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Potwierdzi to stosowanie przez nas międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię magazynową, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania nakierowane są na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Cushman & Wakefield