Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
4,0 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
7,7%
W budowie
177 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,80 - 5,50 EUR

Powierzchnie magazynowe we Wrocławiu

Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

Wrocław to nowoczesna i dynamicznie się rozwijająca metropolia, przyciągająca z roku na rok coraz więcej inwestorów krajowych i zagranicznych. Przez miasto przebiegają ważne drogi krajowe, w tym autostrady A4 i A8, droga ekspresowa S5, drogi krajowe nr 5, 94, 98. Inwestorzy mogą skorzystać dodatkowo z dobrze rozwiniętej sieci połączeń kolejowych. Istotne znaczenie dla rozwoju regionu ma znacząca pozycja miasta w sektorach usług BPO/SSC oraz centrów R&D. Region Wrocławia przyciąga także bardzo wiele inwestycji z innych sektorów gospodarki, takich jak e-commerce czy produkcja, które gwarantują stały duży popyt na magazyny do wynajęcia.

Dalsza poprawa sieci transportowej, w tym realizacja drogi S5 łączącej Dolny Śląsk z aglomeracją poznańską, może w najbliższych latach przyczynić się do wzrostu popytu na powierzchnie logistyczne w regionie - dodaje Mira Matusiak. 

Doskonałe warunki dla przedsiębiorców

Atutami regionu są duża liczba studentów, wysoka dostępność transportowa, bardzo wysoka gęstość instytucji otoczenia biznesu, znaczne możliwości inwestowania na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych, wysoka siła nabywcza przedsiębiorstw, rozwinięta infrastruktura społeczna oraz ponadprzeciętna wydajność pracy i korzystna struktura gospodarki.

Znaczący wpływ na rozwój rynku Wrocławia mają inwestycje światowych liderów z branż takich jak motoryzacyjna, maszynowa i elektroniczna. Region pozostaje w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o popyt na powierzchnie magazynowe - komentuje Michał Sikora.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOGODNA
infrastruktura

Bezsprzecznym komunikacyjnym atutem regionu jest przebiegająca przez niego autostrada A4, a także trasy ekspresowe.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

INFRASTRUKTURA
na medal

Dolny Śląsk to region o dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej i autostradowej. Zmodernizowane trasy kolejowe oraz doskonałe zaplecze dla transportu lotniczego sprawiają, że Worcław przyciąga licznych inwestorów

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

MOCNY
rynek magazynowy

Wrocław to jeden z największych rynków magazynowych w Polsce. Aktualnie znajduje się w TOP5 regionów pod względem zasobów nowoczesnej powierzchni logistycznej.

Ciekawostki o regionie Wrocławia

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Dolny Śląsk jest się jednym z liderów polskich rankingów gospodarczych. Według Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, region znajduje się w czołówce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej i jakości życia oraz działalności zaawansowanej technologicznie.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Region tradycyjnie cieszy się wysoką aktywnością najemców z branży logistycznej, a także motoryzacyjnej i produkcyjnej, czego przykładem są umowy na duże powierzchnie zawarte przez firmy takie jak Ideal Aurtomotive, Danfoss oraz Investa.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Niska dostępność powierzchni magazynowej w regionie Wrocławia wpływa na wzrost aktywności deweloperskiej firm takich jak Panattoni, Hillwood, Goodman, MLP i 7R.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield