Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
4,1 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
8,4%
W budowie
452 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,80 - 5,90 EUR

Powierzchnie magazynowe we Wrocławiu

Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

Wrocław to nowoczesna i dynamicznie się rozwijająca metropolia, przyciągająca z roku na rok coraz więcej inwestorów krajowych i zagranicznych. Przez miasto przebiegają ważne drogi krajowe, w tym autostrady A4 i A8, droga ekspresowa S5, drogi krajowe nr 5, 94, 98. Inwestorzy mogą skorzystać dodatkowo z dobrze rozwiniętej sieci połączeń kolejowych. Istotne znaczenie dla rozwoju regionu ma znacząca pozycja miasta w sektorach usług BPO/SSC oraz centrów R&D. Region Wrocławia przyciąga także bardzo wiele inwestycji z innych sektorów gospodarki, takich jak e-commerce czy produkcja, które gwarantują stały duży popyt na magazyny do wynajęcia.

Dalsza poprawa sieci transportowej, w tym realizacja drogi S5 łączącej Dolny Śląsk z aglomeracją poznańską, może w najbliższych latach przyczynić się do wzrostu popytu na powierzchnie logistyczne w regionie - dodaje Mira Matusiak. 

Doskonałe warunki dla przedsiębiorców

Atutami regionu są duża liczba studentów, wysoka dostępność transportowa, bardzo wysoka gęstość instytucji otoczenia biznesu, znaczne możliwości inwestowania na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych, wysoka siła nabywcza przedsiębiorstw, rozwinięta infrastruktura społeczna oraz ponadprzeciętna wydajność pracy i korzystna struktura gospodarki.

Znaczący wpływ na rozwój rynku Wrocławia mają inwestycje światowych liderów z branż takich jak motoryzacyjna, maszynowa i elektroniczna. Region pozostaje w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o popyt na powierzchnie magazynowe - komentuje Michał Sikora.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOGODNA
infrastruktura

Bezsprzecznym komunikacyjnym atutem regionu jest przebiegająca przez niego autostrada A4, a także trasy ekspresowe.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

INFRASTRUKTURA
na medal

Dolny Śląsk to region o dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej i autostradowej. Zmodernizowane trasy kolejowe oraz doskonałe zaplecze dla transportu lotniczego sprawiają, że Worcław przyciąga licznych inwestorów

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

MOCNY
rynek magazynowy

Wrocław to jeden z największych rynków magazynowych w Polsce. Aktualnie znajduje się w TOP5 regionów pod względem zasobów nowoczesnej powierzchni logistycznej.

Ciekawostki o regionie Wrocławia

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Dolny Śląsk jest się jednym z liderów polskich rankingów gospodarczych. Według Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, region znajduje się w czołówce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej i jakości życia oraz działalności zaawansowanej technologicznie.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Region tradycyjnie cieszy się wysoką aktywnością najemców z branży logistycznej, a także motoryzacyjnej i produkcyjnej, czego przykładem są umowy na duże powierzchnie zawarte przez firmy takie jak Ideal Aurtomotive, Danfoss oraz Investa.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Niska dostępność powierzchni magazynowej w regionie Wrocławia wpływa na wzrost aktywności deweloperskiej firm takich jak Panattoni, Hillwood, Goodman, MLP i 7R.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield