Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
1,9 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
3,1%
W budowie
221 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3.00 - 3.60 EUR

Powierzchnie magazynowe we Wrocławiu

Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

Wrocław to nowoczesna i dynamicznie się rozwijająca metropolia, przyciągająca z roku na rok coraz więcej inwestorów krajowych i zagranicznych. Przez miasto przebiegają ważne drogi krajowe, w tym autostrady A4 i A8, droga ekspresowa S5, drogi krajowe nr 5, 94, 98. Inwestorzy mogą skorzystać dodatkowo z dobrze rozwiniętej sieci połączeń kolejowych. Istotne znaczenie dla rozwoju regionu ma znacząca pozycja miasta w sektorach usług BPO/SSC oraz centrów R&D. Region Wrocławia przyciąga także bardzo wiele inwestycji z innych sektorów gospodarki, takich jak e-commerce czy produkcja, które gwarantują stały duży popyt na magazyny do wynajęcia.

Projekty magazynowe lokalizowane są w większości w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów autostrady A2 (Gądki, Komorniki) czy Zachodniej Obwodnicy Poznania (droga ekspresowa S11) w okolicy Tarnowa Podgórnego. Każdy z tych punktów zapewnia łatwą komunikację zarówno z najważniejszymi rejonami w Polsce jak i jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej jak i Skandynawii

Dalsza poprawa sieci transportowej, w tym realizacja drogi S5 łączącej Dolny Śląsk z aglomeracją poznańską, może w najbliższych latach przyczynić się do wzrostu popytu na powierzchnie logistyczne w regionie - dodaje Maciej Szczepański. 

Doskonałe warunki dla przedsiębiorców

Atutami regionu są duża liczba studentów, wysoka dostępność transportowa, bardzo wysoka gęstość instytucji otoczenia biznesu, znaczne możliwości inwestowania na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych, wysoka siła nabywcza przedsiębiorstw, rozwinięta infrastruktura społeczna oraz ponadprzeciętna wydajność pracy i korzystna struktura gospodarki.

Znaczący wpływ na rozwój rynku Wrocławia mają inwestycje światowych liderów z branż takich jak motoryzacyjna, maszynowa i elektroniczna. Region pozostaje w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o popyt na powierzchnie magazynowe - komentuje Michał Sikora.

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOGODNA
infrastruktura

Bezsprzecznym komunikacyjnym atutem regionu jest przebiegająca przez niego autostrada A4, a także trasy ekspresowe.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

INFRASTRUKTURA
na medal

Dolny Śląsk to region o dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej i autostradowej. Zmodernizowane trasy kolejowe oraz doskonałe zaplecze dla transportu lotniczego sprawiają, że Worcław przyciąga licznych inwestorów

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

MOCNY
rynek magazynowy

Wrocław to jeden z największych rynków magazynowych w Polsce. Aktualnie znajduje się w TOP5 regionów pod względem zasobów nowoczesnej powierzchni logistycznej.

Ciekawostki o regionie Wrocławia

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Dolny Śląsk jest się jednym z liderów polskich rankingów gospodarczych. Według Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, region znajduje się w czołówce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej i jakości życia oraz działalności zaawansowanej technologicznie.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Region tradycyjnie cieszy się wysoką aktywnością najemców z branży logistycznej, a także motoryzacyjnej i produkcyjnej, czego przykładem są umowy na duże powierzchnie zawarte przez firmy takie jak Ideal Aurtomotive, Danfoss oraz Investa.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Niska dostępność powierzchni magazynowej w regionie Wrocławia wpływa na wzrost aktywności deweloperskiej firm takich jak Panattoni, Hillwood, Goodman, MLP i 7R.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Nowy najemca w SEGRO Industrial Park Wrocław. Jest nim ASPA Electro

ASPA Electro, firma sprawująca pieczę nad marką Łucznik, podpisała umowę na wynajem ponad 2 200 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w SEGRO Industrial Park Wrocław. Sprzęt z nowego magazynu centralnego będzie trafiał na rynki w Polsce, Czechach, Słowacji i Bułgarii.

24 maja 2019
Panattoni buduje na Dolnym Śląsku - powstaje S5 Wrocław North Gate

W stolicy Dolnego Śląska wystartowała budowa S5 Wrocław North Gate o planowanej powierzchni 62 tys. mkw. Pierwszym najemcą jest GEFCO Polska - dostawca zintegrowanych usług logistycznych, który wprowadzi się do parku już na początku września 2019 r. Inwestycja będzie spełniać kryteria certyfikacji metodą BREEAM In-Use.

17 kwietnia 2019
Rohlig Suus otwiera nowy multikliencki obiekt magazynowy we Wrocławiu

Na mapie Dolnego Śląska pojawia się nowa przestrzeń magazynowa - swój mutikliencki obiekt otwiera Rohlig Suus Logistics. W nowej siedzibie operator umieści nie tylko magazyn logistyczny, lecz również terminal typu cross-dock. Połączenie to usprawni obsługę przesyłek, zwiększając przy tym terminowość dostaw.

05 kwietnia 2019
Cushman & Wakefield