Zachodniopomorskie dostanie nową obwodnicę. Energopol Szczecin zbuduje drogę do A6

22 listopada 2017

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie wybrała wykonawcę liczącej 6,5-kilometra obwodnicy Przecławia i Warzymic - nową trasę wybuduje Energopol Szczecin. Obwodnica wyprowadzi ruch z okolic stolicy województwa na autostradę A6.

Wygrany przetarg dotyczył nie tylko zaprojektowania i budowy obwodnicy, lecz również nowego węzła drogowego "Szczecin Zachód" - podaje TVN24. Oferta Energopolu opiewała na 140 mln złotych i była najtańsza ze wszystkich zgłoszonych. Do końca 2021 roku ma powstać 6,5 kilometra drogi.

- Zbliżamy się do finalizacji procedury przetargowej dla tej bardzo ważnej inwestycji, która będzie stanowiła połączenie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych - powiedział dyrektor GDDKiA oddziału w Szczecinie Łukasz Lendner. Jak czytamy w komunikacie, powstanie drogi ma poprawić skomunikowanie Szczecina z siecią dróg ekspresowych i autostrad, doprowadzając do rozdzielenia ruchu lokalnego od tranzytowego.

Obwodnica jest kolejnym projektem, którego realizacja bezpośrednio wpłynie na komunikację w regionie. W listopadzie podpisano również umowę pomiędzy GDDKiA a Centrum Unijnych Projektów Transportowych na budowę 55-kilometrowego odcinka autostrady A6. Unijne dofinansowanie na ten cel wyniesie ponad pół miliarda złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield