Zachodniopomorskie dostanie nową obwodnicę. Energopol Szczecin zbuduje drogę do A6

22 listopada 2017

Zachodniopomorskie dostanie nową obwodnicę. Energopol Szczecin zbuduje drogę do A6

Spis treści

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie wybrała wykonawcę liczącej 6,5-kilometra obwodnicy Przecławia i Warzymic - nową trasę wybuduje Energopol Szczecin. Obwodnica wyprowadzi ruch z okolic stolicy województwa na autostradę A6.

Wygrany przetarg dotyczył nie tylko zaprojektowania i budowy obwodnicy, lecz również nowego węzła drogowego "Szczecin Zachód" - podaje TVN24. Oferta Energopolu opiewała na 140 mln złotych i była najtańsza ze wszystkich zgłoszonych. Do końca 2021 roku ma powstać 6,5 kilometra drogi.

- Zbliżamy się do finalizacji procedury przetargowej dla tej bardzo ważnej inwestycji, która będzie stanowiła połączenie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych - powiedział dyrektor GDDKiA oddziału w Szczecinie Łukasz Lendner. Jak czytamy w komunikacie, powstanie drogi ma poprawić skomunikowanie Szczecina z siecią dróg ekspresowych i autostrad, doprowadzając do rozdzielenia ruchu lokalnego od tranzytowego.

Obwodnica jest kolejnym projektem, którego realizacja bezpośrednio wpłynie na komunikację w regionie. W listopadzie podpisano również umowę pomiędzy GDDKiA a Centrum Unijnych Projektów Transportowych na budowę 55-kilometrowego odcinka autostrady A6. Unijne dofinansowanie na ten cel wyniesie ponad pół miliarda złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
Cushman & Wakefield