W Zielonej Górze powstanie wielki magazyn zwrotów FIEGE. Pracę znajdzie w nim 300 osób

24 listopada 2017

W Zielonej Górze powstanie wielki magazynów zwrotów firmy FIEGE. Centrum logistyczne zatrudniać będzie ponad 300 osób i obsłuży znane marki odzieżowe.

Zwrotownia FIEGE powstanie w zielonogórskim centrum logistycznym w Nowym Kisielnie. Inwestycja z branży e-commerce zajmie ponad 5 tys. mkw, a zatrudnienie znajdzie w niej ponad 300 osób.

"Otwarcie FIEGE w Zielonej Górze, realizującej obsługę zwrotów, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na sprawną, dynamiczną i elastyczną obsługę branży e-commerce" - zapowiada, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", Piotr Kohmann, CEO FIEGE EE. Jak dodaje, o wyborze lokalizacji zadecydowała bliskość drogi ekspresowej S3 oraz granicy z Niemcami.

FIEGE to firma logistyczna, posiadająca oddziały w 15 krajach na całym świeice. W Polsce obecna jest od 20 lat i zatrudnia 1,6 tys. osób, co stanowi 15 proc. wszystkich pracowników grupy. Magazyn, będący cześcią Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologiczna, ma ruszyć w 2018 roku. Jego położenie pozytywnie wpłynie na szybkość dostarczania przesyłek w dowolne miejsce - nie tylko w kraju, lecz również na świecie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield