W Zielonej Górze powstanie wielki magazyn zwrotów FIEGE. Pracę znajdzie w nim 300 osób

23 listopada 2017

W Zielonej Górze powstanie wielki magazyn zwrotów FIEGE. Pracę znajdzie w nim 300 osób

Spis treści

W Zielonej Górze powstanie wielki magazynów zwrotów firmy FIEGE. Centrum logistyczne zatrudniać będzie ponad 300 osób i obsłuży znane marki odzieżowe.

Zwrotownia FIEGE powstanie w zielonogórskim centrum logistycznym w Nowym Kisielnie. Inwestycja z branży e-commerce zajmie ponad 5 tys. mkw, a zatrudnienie znajdzie w niej ponad 300 osób.

"Otwarcie FIEGE w Zielonej Górze, realizującej obsługę zwrotów, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na sprawną, dynamiczną i elastyczną obsługę branży e-commerce" - zapowiada, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", Piotr Kohmann, CEO FIEGE EE. Jak dodaje, o wyborze lokalizacji zadecydowała bliskość drogi ekspresowej S3 oraz granicy z Niemcami.

FIEGE to firma logistyczna, posiadająca oddziały w 15 krajach na całym świeice. W Polsce obecna jest od 20 lat i zatrudnia 1,6 tys. osób, co stanowi 15 proc. wszystkich pracowników grupy. Magazyn, będący cześcią Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologiczna, ma ruszyć w 2018 roku. Jego położenie pozytywnie wpłynie na szybkość dostarczania przesyłek w dowolne miejsce - nie tylko w kraju, lecz również na świecie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield