MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

26 października 2023

MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

Spis treści

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

Druga inwestycja MLP Group w Łodzi

MLP Group wzmocniła swoją obecność na mapie Polski, inwestując w nowy park logistyczny – MLP Business Park Łódź, który znajdować się będzie na obszarze aglomeracji łódzkiej. To już druga tego typu inwestycja realizowana przez MLP Group w Łodzi. 

Nowy kompleks przewiduje przede wszystkim powierzchnie służące logistyce miejskiej i lekkiej produkcji. W planach jest zapewnienie łącznie 30 400 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni, w tym 26 600 metrów kwadratowych na cele magazynowe oraz 3 800 metrów kwadratowych na biura i obszary socjalne. Kompleks składać się będzie z trzech hal magazynowych, które będą oddawane użytkownikom stopniowo w drugim i trzecim kwartale roku 2024. 

Ekologiczne innowacje i przyjazna przestrzeń

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju MLP Group, nowa inwestycja będzie podlegać ocenie ekologicznej BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W planach dewelopera znajduje się instalacja systemu fotowoltaicznego oraz stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto, około 30% terenu, na którym powstanie park logistyczny, zostanie zachowane jako tereny zielone oraz zbiornik retencyjny. Dla użytkowników rowerów przewidziano aż ponad 550 miejsc parkingowych.

Dogodna lokalizacja

Inwestycja wyróżniać się będzie świetną lokalizacją, będąc w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej. Ponadto, park usytuowany będzie zaledwie 10 km od centrum Łodzi, 4 km od autostrady A1 (węzeł Łódź Wschód), 25 km od autostrady A2 (węzeł Łódź Północ), a 15 km od drogi ekspresowej S14, biegnącej po zachodniej stronie miasta. Lotnisko w Łodzi będzie położone zaledwie 15 km od nowego parku logistycznego.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
E.Leclerc i ID Logistics wspólnie inwestują w przestrzeń magazynową i zieloną energię

Od lipca 2021 r. w Woli Rakowej w okolicach Łodzi działa centralny magazyn sieci E.Leclerc, zarządzany przez ID Logistics. Teraz obie firmy doszły do porozumienia w sprawie rozbudowy hali magazynowej, co spowoduje znaczący wzrost powierzchni centrum dystrybucji.

06 października 2023
Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

28 września 2023
Cushman & Wakefield