Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

17 października 2023

Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Spis treści

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

Wmurowanie kamienia węgielnego

Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycją miało miejsce 16 października 2023 r. Realizacja projektu odbywa się w nowo powstającej strefie ekonomicznej, a zakończenie prac planowane jest na koniec lutego 2024 roku.

Współpraca na wielką skalę dla nowego zakładu produkcyjnego

W ramach tej współpracy oddział Panattoni BTS zobowiązał się do zrealizowania nowego obiektu produkcyjnego o powierzchni około 13 000 mkw., który będzie służył jako centralny zakład produkcyjny Maxcess w Europie. To znaczący krok w rozwoju firmy, pozwalający na relokację istniejącego zakładu oraz znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienia - od 160 pracowników do nawet 350 osób.

Ta inwestycja pozwoli na bardziej efektywne działanie, a lokalizacja zapewni dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych i połączeń transportowych, które umożliwią jeszcze bardziej innowacyjne podejście do produktów i usług.

Nowa lokalizacja w Łubowie doskonale wpisuje się w naszą wizję rozwoju i innowacji. Oferuje atrakcyjne i inteligentne środowisko, które zwiększy naszą zdolność do opracowywania nowych produktów i usług, jednocześnie korzystając z lepszych połączeń transportowych i nowoczesnej, wypełnionej światłem przestrzeni roboczej. Z Łubowem stajemy się liderem w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych produktów technologicznych tak na rynek europejski, jak i światowy, co jest przykładem naszego globalnego wpływu a jednocześnie zaangażowania w lokalny rozwój – komentuje Alexander Haid, General Manager for Maxcess Europe

Wspólny kierunek zrównoważonej przyszłości

Nowy obiekt zostanie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które umożliwią dalszy rozwój firmy Maxcess i produkcję jeszcze bardziej zaawansowanych produktów. Ponadto, Panattoni planuje wprowadzenie inicjatyw przyjaznych środowisku, w tym instalacji paneli fotowoltaicznych i terenów zielonych wokół obiektu. Deweloper dąży również do uzyskania certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent.

Po raz kolejny dział BTS pozwala tworzyć zakład o bardzo wysokim standardzie ekologicznym, stając się istotnym partnerem w transformacji energetycznej światowych producentów. Nasze doświadczenie w tym zakresie rośnie błyskawicznie i staje się kolejnym aspektem szycia na miarę, dającym naszym partnerom przewagę nad konkurencją – podsumowuje Maciej Zawada, BTS Development Director w Panattoni.

Interesuje Cię wynajem powierzchni magazynowej? Sprawdź oferty w centrach logistycznych Panattoni Park Kraków North oraz Panattoni Park Warszawa-Konotopa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield