E.Leclerc i ID Logistics wspólnie inwestują w przestrzeń magazynową i zieloną energię

06 października 2023

E.Leclerc i ID Logistics wspólnie inwestują w przestrzeń magazynową i zieloną energię

Spis treści

Od lipca 2021 r. w Woli Rakowej w okolicach Łodzi działa centralny magazyn sieci E.Leclerc, zarządzany przez ID Logistics. Teraz obie firmy doszły do porozumienia w sprawie rozbudowy hali magazynowej, co spowoduje znaczący wzrost powierzchni centrum dystrybucji.

Wola Rakowa jako kluczowe centrum dystrybucji dla E.Leclerc w Polsce

W centrum dystrybucyjnym w Woli Rakowej obsługiwany jest pełen asortyment towarów dystrybuowanych do sklepów E.Leclerc w całej Polsce. Zespół ID Logistics odpowiada za zarządzanie procesami magazynowania, konfekcjonowanie i etykietowanie artykułów importowanych a także dedykowaną dystrybucję towarów do punktów sprzedaży.

Odpowiedź na rosnący wolumen i rozszerzający się asortyment

Francuska sieć doszła do wniosku, że potrzebuje więcej powierzchni. W konsekwencji podjęto decyzję o rozbudowie hali magazynowej. Decyzja o rozbudowie powierzchni magazynowej związana była z planowanym zwiększeniem asortymentu towarów, obsługiwanych w magazynie. Obecnie wysyłane jest 15 tys. palet, a może być ich nawet trzykrotnie więcej. Większa powierzchnia magazynowa zapewni efektywną obsługę rosnącego wolumenu towarów, w tym rozszerzanego asortymentu marek własnych sieci.

Po zakończeniu prac, powierzchnia centrum dystrybucji powiększyła się o ponad 2,1 tys. mkw. i wynosi obecnie 28,110 tys. mkw. Zwiększyła się też liczba doków załadunkowych - z 38 do 50.

Innowacje w centrum dystrybucji

W centrum dystrybucyjnym w Woli Rakowej firma ID Logistics wdraża dedykowane i innowacyjne rozwiązania logistyczne i informatyczne. Ich celem jest wsparcie efektywności obsługi magazynowej, dystrybucji oraz procesów zarządzania.

To między innymi system zarządzania paletami, zautomatyzowany system rejestracji czasu pracy czy wciąż rozwijany i dostosowywany do operacji magazynowych system monitoringu kontrolujący realizację zamówień składanych przez sklepy.

Energia zielona

Na początku 2023 r. E.Leclerc i ID Logistics rozpoczęły również budowę nowoczesnej farmy fotowoltaicznej o mocy 100KWp. Inwestycja ma pokryć 12 proc. rocznego zapotrzebowania magazynu na energię elektryczną.

Innym proekologicznym działaniem było wprowadzenie energooszczędnego oświetlenia LED oraz systemu monitoringu zużycia energii elektrycznej, co przyniosło oszczędności na poziomie blisko 40 procent w porównaniu do roku poprzedniego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

28 września 2023
Cushman & Wakefield