Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

28 września 2023

Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Spis treści

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

Ponad 115 000 mkw przestrzeni magazynowej w sercu Łodzi Górnej

Inwestycja Hillwood Łódź Górna będzie składała się z dwóch hal magazynowych o dużej wysokości składowania, wynoszącej 10 metrów. Pierwsza hala, która już jest w użyciu, ma powierzchnię ponad 73 000 mkw, podczas gdy druga, aktualnie w budowie, będzie miała około 42 000 mkw. Kompleks zlokalizowany jest przy ulicy Józefów, w południowej części Łodzi, tuż obok Trasy Górnej, która stanie się kluczowym połączeniem między Łodzią a autostradą A1.

Strategiczna lokalizacja  

Położenie ośrodka logistycznego Hillwood Łódź Górna jest strategiczne. Gwarantuje ono sprawną dostępność do drogi ekspresowej S8. Co więcej, wkrótce zakończy się realizacja jednego z najważniejszych projektów drogowych w regionie - Trasy Górnej, która stanie się strategicznym połączeniem z autostradą A1. Kolejny etap tego przedsięwzięcia to wspólna inicjatywa miasta Łódź i województwa, mająca na celu połączenie południowej części miasta z autostradą A1. Nowa droga jeszcze bardziej usprawni przepływ ruchu w okolicy, a zgodnie z zapowiedziami, jej ukończenie jest planowane na listopad tego roku. 

Polska Centralna na czele rozwoju logistyki

Łódź pełni kluczową rolę jako centralne centrum logistyczne w Polsce. Dzięki strategicznej lokalizacji oraz rozbudowanemu systemowi autostrad, Łódź stała się jednym z czołowych punktów docelowych dla deweloperów magazynowych, zarówno w Polsce, jak i na mapie Europy. 

Polska Centralna to trzeci co do wielkości i najważniejszy rynek magazynowy w kraju. Samo miasto Łódź odgrywa znaczącą rolę, jako centrum logistyczne w całej Polsce. Jako Hillwood Polska, od wielu lat doceniamy doskonałe położenie i infrastrukturę komunikacyjną tego regionu, angażując się w różne projekty na terenie Polski Centralnej powiedział Jan Kaliński, Dyrektor Rozwoju Biznesu w firmie Hillwood Polska.

 

Dowiedz się również o budowie nowego parku Panattoni w Polsce Centralnej!

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield