Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

28 września 2023

Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Spis treści

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

Ponad 115 000 mkw przestrzeni magazynowej w sercu Łodzi Górnej

Inwestycja Hillwood Łódź Górna będzie składała się z dwóch hal magazynowych o dużej wysokości składowania, wynoszącej 10 metrów. Pierwsza hala, która już jest w użyciu, ma powierzchnię ponad 73 000 mkw, podczas gdy druga, aktualnie w budowie, będzie miała około 42 000 mkw. Kompleks zlokalizowany jest przy ulicy Józefów, w południowej części Łodzi, tuż obok Trasy Górnej, która stanie się kluczowym połączeniem między Łodzią a autostradą A1.

Strategiczna lokalizacja  

Położenie ośrodka logistycznego Hillwood Łódź Górna jest strategiczne. Gwarantuje ono sprawną dostępność do drogi ekspresowej S8. Co więcej, wkrótce zakończy się realizacja jednego z najważniejszych projektów drogowych w regionie - Trasy Górnej, która stanie się strategicznym połączeniem z autostradą A1. Kolejny etap tego przedsięwzięcia to wspólna inicjatywa miasta Łódź i województwa, mająca na celu połączenie południowej części miasta z autostradą A1. Nowa droga jeszcze bardziej usprawni przepływ ruchu w okolicy, a zgodnie z zapowiedziami, jej ukończenie jest planowane na listopad tego roku. 

Polska Centralna na czele rozwoju logistyki

Łódź pełni kluczową rolę jako centralne centrum logistyczne w Polsce. Dzięki strategicznej lokalizacji oraz rozbudowanemu systemowi autostrad, Łódź stała się jednym z czołowych punktów docelowych dla deweloperów magazynowych, zarówno w Polsce, jak i na mapie Europy. 

Polska Centralna to trzeci co do wielkości i najważniejszy rynek magazynowy w kraju. Samo miasto Łódź odgrywa znaczącą rolę, jako centrum logistyczne w całej Polsce. Jako Hillwood Polska, od wielu lat doceniamy doskonałe położenie i infrastrukturę komunikacyjną tego regionu, angażując się w różne projekty na terenie Polski Centralnej powiedział Jan Kaliński, Dyrektor Rozwoju Biznesu w firmie Hillwood Polska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
E.Leclerc i ID Logistics wspólnie inwestują w przestrzeń magazynową i zieloną energię

Od lipca 2021 r. w Woli Rakowej w okolicach Łodzi działa centralny magazyn sieci E.Leclerc, zarządzany przez ID Logistics. Teraz obie firmy doszły do porozumienia w sprawie rozbudowy hali magazynowej, co spowoduje znaczący wzrost powierzchni centrum dystrybucji.

06 października 2023
Cushman & Wakefield