LCP Properties rozwija swój biznes

06 września 2023

LCP Properties rozwija swój biznes

Spis treści

LCP Properties, znany na polskim rynku, jako jeden z inwestorów i deweloperów parków handlowych, wprowadza nową dynamikę w swojej działalności. Teraz skupiają się na ekspansji swojej sieci magazynów miejskich pod marką Multipark.

Nowe magazyny i umowy najmu w planach LCP Properties

W obecnej chwili firma ma już dwa działające projekty tego typu: w Zabrzu i Bydgoszczy (faza I). Poza tym, otrzymali oni pozwolenie na użytkowanie trzeciego magazynu w Bydgoszczy (faza II). LCP Properties planuje także budowę kolejnych magazynów oraz zakup działki pod nowy projekt, który zostanie uruchomiony w 2024 roku.

Co więcej, w przypadku Multipark Bydgoszcz, firma podpisała trzy nowe umowy najmu, obejmujące powierzchnię łączną wynoszącą 600 mkw., 300 mkw. oraz aż 1.600 mkw.

Innowacyjne Magazyny SBU

SBU to budynki modułowe jedno- lub dwukondygnacyjne o wielkości do 5.000 mkw. powierzchni najmu każdy. W ramach jednego SBU może powstać kilka takich budynków. Są to obiekty wielofunkcyjne, które pozwalają na prowadzenie różnych rodzajów działalności, takie jak usługi, handel, wystawiennictwo i magazynowanie. Są budowane w dogodnych lokalizacjach miast, o co najmniej 100.000 mieszkańcach, przy głównych trasach komunikacyjnych, w bliskim sąsiedztwie obszarów przemysłowych i handlowych. Dodatkowo, obok wejść do modułów znajdują się parkingi z miejscami postojowymi, co ułatwia prowadzenie operacji logistycznych i magazynowych.

W ramach Multipark, LCP Properties ma obecnie trzy budynki SBU w Zabrzu o łącznej powierzchni wynoszącej 6.000 mkw. oraz jeden budynek w Bydgoszczy (faza I) o powierzchni 2.000 mkw. Drugi bydgoski magazyn (ok. 3.000 mkw.) niedawno uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Ponadto Bydgoski Multipark, będący jedynym takim obiektem w portfolio firmy, oferuje również powierzchnie magazynowe w tradycyjnej formule "big box" o ogólnej powierzchni niemal 27.000 mkw.

Wizja LCP Properties na rozwój magazynów SBU w Polsce

Rosnące zainteresowanie magazynami SBU wynika z potrzeb mniejszych sklepów internetowych, start-upów i firm logistycznych, które chcą mieć dostęp do lokalnych powierzchni magazynowych. LCP Properties ma ambicję otwarcia magazynów SBU w każdym z 49 województw w Polsce, co oznaczać będzie dostępność aż 350.000 mkw. nowoczesnych powierzchni dla małych i średnich przedsiębiorstw, które odgrywają kluczową rolę w polskiej gospodarce.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

MEDiVET S.A. wprowadzi się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjacjach oraz przygotowaniu specyfikacji technicznej magazynu MEDiVET reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Doradztwo prawne dla Fortress Logistics Real Estate w procesie negocjacji umowy najmu zapewniła kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik sp. j.

09 maja 2024
Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Stokrotka nowym najemcą w 7R Park Bydgoszcz I

Sieć sklepów reprezentowana przez Cushman & Wakefield wynajęła w 7R Park Bydgoszcz I prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

18 stycznia 2022
Cushman & Wakefield