LCP Properties rozwija swój biznes

06 września 2023

LCP Properties rozwija swój biznes

Spis treści

LCP Properties, znany na polskim rynku, jako jeden z inwestorów i deweloperów parków handlowych, wprowadza nową dynamikę w swojej działalności. Teraz skupiają się na ekspansji swojej sieci magazynów miejskich pod marką Multipark.

Nowe magazyny i umowy najmu w planach LCP Properties

W obecnej chwili firma ma już dwa działające projekty tego typu: w Zabrzu i Bydgoszczy (faza I). Poza tym, otrzymali oni pozwolenie na użytkowanie trzeciego magazynu w Bydgoszczy (faza II). LCP Properties planuje także budowę kolejnych magazynów oraz zakup działki pod nowy projekt, który zostanie uruchomiony w 2024 roku.

Co więcej, w przypadku Multipark Bydgoszcz, firma podpisała trzy nowe umowy najmu, obejmujące powierzchnię łączną wynoszącą 600 mkw., 300 mkw. oraz aż 1.600 mkw.

Innowacyjne Magazyny SBU

SBU to budynki modułowe jedno- lub dwukondygnacyjne o wielkości do 5.000 mkw. powierzchni najmu każdy. W ramach jednego SBU może powstać kilka takich budynków. Są to obiekty wielofunkcyjne, które pozwalają na prowadzenie różnych rodzajów działalności, takie jak usługi, handel, wystawiennictwo i magazynowanie. Są budowane w dogodnych lokalizacjach miast, o co najmniej 100.000 mieszkańcach, przy głównych trasach komunikacyjnych, w bliskim sąsiedztwie obszarów przemysłowych i handlowych. Dodatkowo, obok wejść do modułów znajdują się parkingi z miejscami postojowymi, co ułatwia prowadzenie operacji logistycznych i magazynowych.

W ramach Multipark, LCP Properties ma obecnie trzy budynki SBU w Zabrzu o łącznej powierzchni wynoszącej 6.000 mkw. oraz jeden budynek w Bydgoszczy (faza I) o powierzchni 2.000 mkw. Drugi bydgoski magazyn (ok. 3.000 mkw.) niedawno uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Ponadto Bydgoski Multipark, będący jedynym takim obiektem w portfolio firmy, oferuje również powierzchnie magazynowe w tradycyjnej formule "big box" o ogólnej powierzchni niemal 27.000 mkw.

Wizja LCP Properties na rozwój magazynów SBU w Polsce

Rosnące zainteresowanie magazynami SBU wynika z potrzeb mniejszych sklepów internetowych, start-upów i firm logistycznych, które chcą mieć dostęp do lokalnych powierzchni magazynowych. LCP Properties ma ambicję otwarcia magazynów SBU w każdym z 49 województw w Polsce, co oznaczać będzie dostępność aż 350.000 mkw. nowoczesnych powierzchni dla małych i średnich przedsiębiorstw, które odgrywają kluczową rolę w polskiej gospodarce.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Stokrotka nowym najemcą w 7R Park Bydgoszcz I

Sieć sklepów reprezentowana przez Cushman & Wakefield wynajęła w 7R Park Bydgoszcz I prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

18 stycznia 2022
Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy

Zalando zbuduje dwa centra logistyczne w Bydgoszczy i jej okolicach. Docelowo planowane jest osiągnięcie powierzchni 240 tys. mkw. i zatrudnienie ponad 4 tys. pracowników.

15 grudnia 2021
Cushman & Wakefield