ECE inwestuje w Dolnośląskiem

25 października 2022

ECE inwestuje w Dolnośląskiem

Spis treści

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

ECE postanowiło wybudować swoje pierwsze międzynarodowe centrum logistyczne. Od 1997 roku spółka w Polsce zarządza obiektami handlowymi. Teraz deweloper zrealizuje park magazynowy w Polsce w województwie Dolnośląskim. 

Inwestycja dewelopera ECE w Kątach Wrocławskich idealnie wpisuje się w potrzeby przyszłych Klientów. Doskonała lokalizacja przy weźle "Kąty Wrocławskie" na autostradzie A4 z szybkim dojazdem do Niemiec oraz Czech zapewni szerokiej grupie najemców magazyn w wysokim standardzie odpowiadający ich potrzebom - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny na Dolnym Śląsku

Międzynarodowa inwestycja magazynowa ECE powstanie 25 km od Wrocławia, w Kątach Wrocławskich. Centrum logistyczne liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Deweloper planuje rozpocząć budowę jeszcze w listopadzie tego roku. Zakończenie budowy przewidywane jest na jedzień 2023 roku.

Cały nasz zespół jest bardzo zmotywowany i zadowolony, że dzięki temu projektowi możemy dodać kolejny rozdział do historii sukcesu ECE Polska i rozszerzyć zakres usług o nową klasę aktywów - mówi Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Polska.

ECE Kąty Wrocławskie został zaprojektowany zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. W projekcie uwzględniono m.in. stacje ładowania elektrycznych pojazdów car-sharingu oraz parking dla rowerów. Zaplanowano również przestrzeń przyjazną owadom terenów zielonych. Projekt będzie aspirował do certyfikatu BREEAM na poziomie "Excellent".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield