P3 inwestuje na Dolnym Śląsku

28 kwietnia 2022

P3 inwestuje na Dolnym Śląsku

Spis treści

Deweloper zakupił grunt inwestycyjny w Kątach Wrocławskich. Na 29-ha działce powstanie park magazynowy o powierzchni liczącej prawie 175 000 mkw.

Deweloper P3 nabył grunt w Kątach Wrocławskich położonych nieopodal Wrocławia. Transakcja dotyczy nieruchomości o powierzchni 29 ha. Na działce planowo powstanie park logistyczny liczący ok. 175 000 mkw. To kolejny zakup dewelopera w tym regionie - niedawno nabył również 4-ha teren na Bielanach Wrocławskich.

Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było dla nas znalezienie odpowiedniego gruntu  - komentuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Magazyny w regionie Wrocławia

Lokalizacja nowej inwestycji jest idealna dla klientów zainteresowanych powierzchnią magayznową pod logistykę miejską i e-commerce. Położona jest ok. 35 minut od centrum Wrocławia. Teren leży bezpośrednio przy autostradzie A4. Około 15 minut dzieli go od węzła obwodnicy Wrocławia - A8.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield