P3 inwestuje na Dolnym Śląsku

28 kwietnia 2022

P3 inwestuje na Dolnym Śląsku
Deweloper zakupił grunt inwestycyjny w Kątach Wrocławskich. Na 29-ha działce powstanie park magazynowy o powierzchni liczącej prawie 175 000 mkw.

Deweloper P3 nabył grunt w Kątach Wrocławskich położonych nieopodal Wrocławia. Transakcja dotyczy nieruchomości o powierzchni 29 ha. Na działce planowo powstanie park logistyczny liczący ok. 175 000 mkw. To kolejny zakup dewelopera w tym regionie - niedawno nabył również 4-ha teren na Bielanach Wrocławskich.

Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było dla nas znalezienie odpowiedniego gruntu  - komentuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Magazyny w regionie Wrocławia

Lokalizacja nowej inwestycji jest idealna dla klientów zainteresowanych powierzchnią magayznową pod logistykę miejską i e-commerce. Położona jest ok. 35 minut od centrum Wrocławia. Teren leży bezpośrednio przy autostradzie A4. Około 15 minut dzieli go od węzła obwodnicy Wrocławia - A8.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
VMA Polska renegocjowało umowę najmu magazynu i biura we Wrocławiu

VMA Polska sp. z o.o., przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania automatyzacji dla przemysłu, w ramach renegocjacji pozyskało magazyn i biuro o łącznej powierzchni prawie 3800 mkw. w obiekcie Wrocław-Bielany Logistic Centre.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield