TVM Transport z magazynem w Tychach

13 kwietnia 2022

TVM Transport z magazynem w Tychach

Spis treści

Firma transportowa wynajęła magazyn w ramach SEGRO Industrial Park Tychy 1. Najemca zajął prawie 2 500 mkw. powierzchni logistycznej.

Firma TVM Transport, specjalizująca się transportem drobnicowym, podpisała umowę najmu z SEGRO na powierzchnię magazynową w Tychach. Logistyk wprowadził się na przestrzeń liczącą 2 500 mkw. Moduł został dostosowany do działalność najemcy - powierzchnia w całości przeznaczona jest do obsługi pojazdów o masie powyżej 3,5 tony.

- Wielkim atutem naszego parku jest lokalizacja w Katowickiej Strefie Ekonomicznej, Podstrefie Tychy, a zatem sąsiedztwo wielu wiodących firm z branży motoryzacyjnej. Duża ilość ramp przypadających na liczbę metrów kwadratowych powierzchni magazynu sprawia, że obiekt SEGRO idealnie pasuje do profilu działalności naszego nowego klienta – komentuje Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalna SEGRO.

Magazyny na Górnym Śląsku

SEGRO Industrial Park Tychy 1 to nowoczesny park logistyczny liczący ponad 55 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Położony jest na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzieki czemu najemcy mogą skorzystać z ulg podatkowych. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield