Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

11 kwietnia 2022

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II
Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

Frisco.pl wynajął kolejny magazyn, tym razem w Trójmieście. Sklep wprowadził się do inwestycji typu city logistics w Kowalach. Najemca w ramach 7R City Flex Gdańsk II zajął 3 245 mkw. powierzchni magazynowej i 350 mkw. biura.

Przestrzeń dla Frisco.pl została dostosowana tak, aby sprostać wymaganiom związanym z magazynowaniem produktów spożywczych oraz prowadzeniem operacji logistycznych. Budynek powstał również zgodnie ze standardem certyfikacji w systemie BREEAM. Zastosowane zostały różne rozwiązania ekologiczne, w tym. technologia LED i destryfikatory powietrza.

Magazynowanie towarów spożywczych wymaga przestrzegania restrykcyjnych warunków termicznych. Priorytetem są utrzymanie świeżości i minimalizacja strat. To kluczowe z punktu widzenia całej branży FMCG, jak i kryzysu klimatycznego. Jak pokazują badania, w Polsce marnuje się prawie pięć mln ton żywności rocznie. Podczas transportu i magazynowania traci się mniej niż jeden procent. To efekt między innymi wykorzystania odpowiednich technologii. By wesprzeć logistykę produktów spożywczych Frisco.pl, w części magazynowej zlokalizowaliśmy chłodnię i mroźnię, a także specjalną rampę rozładunkową - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Magazyny w Trójmieście

Park logistyczny 7R City Flex Gdańsk II liczy 11 000 mkw. powierzchni magazynowej. Położony jest na zachód od Gdańska w Kowalach przy obwodnicy Trójmiejskiej. Z lokalizacji szybko można dojechać zarówno do Gdańska, jak i Gdyni.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Grupa Raben z powierzchnią w Panattoni Park Gdańsk Airport

Panattoni Park Gdańsk Airport ma nowego najemcę - jest nim Raben Logistics Polska, który w trójmiejskim centrum logistycznym wynajął 7 560 mkw.

20 lipca 2021
Cushman & Wakefield