Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy

15 grudnia 2021

Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy
Zalando zbuduje dwa centra logistyczne w Bydgoszczy i jej okolicach. Docelowo planowane jest osiągnięcie powierzchni 240 tys. mkw. i zatrudnienie ponad 4 tys. pracowników.

Platforma modowa e-commerce podjęła decyzje o budowie w Polsce dwóch nowych centrów logistycznych. Pierwsze ma znajdować się w Bydgoszczy i będzie miało wielkość ok. 140 tys. mkw. Zalando planuje zatrudnić w nim 3,5 tys. pracowników. Drugie zlokalizowane jest pod Bydgoszczą, w Białych Błotach, i będzie miało powierzchnię 100 tys. mkw. Pracę nad nim ruszą już w marcu 2022 roku. 

Inwestycja w Bydgoszczy i okolicach pozwoli poszerzyć europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów, w tym w szczególności w Polsce. Pierwszy raz będą dwa centra logistyczne w jednym miejscu - Martin Rost, Starszy Wiceprezes Offprice Zalando. 

Powierzchnie magazynowe w Bydgoszczy i Toruniu

Na wybór rynku Bydgoszczy dla inwestycji Zalando wpłynęła m.in. bliskość do klientów w Polsce i w innych okolicznych krajach. Znaczenie miały również takie czynniki jak potencjał pracowniczy regionu czy położenie w niedalekiej odległości od innych obiektów Zalando.

Planowane otwarcie obiektów jest przewidziane w drugim kwartale 2023 roku.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Stokrotka wprowadza się do magazynu w Bydgoszczy

Polska sieć sklepów spożywczych Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

18 listopada 2022
Stokrotka nowym najemcą w 7R Park Bydgoszcz I

Sieć sklepów reprezentowana przez Cushman & Wakefield wynajęła w 7R Park Bydgoszcz I prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

18 stycznia 2022
Ruszyła budowa 7R Park Bydgoszcz

Nowo budowany 7R Park Bydgoszcz, został objęty certyfikacją BREEAM.

17 listopada 2021
Cushman & Wakefield