Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy

15 grudnia 2021

Dwa nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy

Spis treści

Zalando zbuduje dwa centra logistyczne w Bydgoszczy i jej okolicach. Docelowo planowane jest osiągnięcie powierzchni 240 tys. mkw. i zatrudnienie ponad 4 tys. pracowników.

Platforma modowa e-commerce podjęła decyzje o budowie w Polsce dwóch nowych centrów logistycznych. Pierwsze ma znajdować się w Bydgoszczy i będzie miało wielkość ok. 140 tys. mkw. Zalando planuje zatrudnić w nim 3,5 tys. pracowników. Drugie zlokalizowane jest pod Bydgoszczą, w Białych Błotach, i będzie miało powierzchnię 100 tys. mkw. Pracę nad nim ruszą już w marcu 2022 roku. 

Inwestycja w Bydgoszczy i okolicach pozwoli poszerzyć europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów, w tym w szczególności w Polsce. Pierwszy raz będą dwa centra logistyczne w jednym miejscu - Martin Rost, Starszy Wiceprezes Offprice Zalando. 

Powierzchnie magazynowe w Bydgoszczy i Toruniu

Na wybór rynku Bydgoszczy dla inwestycji Zalando wpłynęła m.in. bliskość do klientów w Polsce i w innych okolicznych krajach. Znaczenie miały również takie czynniki jak potencjał pracowniczy regionu czy położenie w niedalekiej odległości od innych obiektów Zalando.

Planowane otwarcie obiektów jest przewidziane w drugim kwartale 2023 roku.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

MEDiVET S.A. wprowadzi się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjacjach oraz przygotowaniu specyfikacji technicznej magazynu MEDiVET reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Doradztwo prawne dla Fortress Logistics Real Estate w procesie negocjacji umowy najmu zapewniła kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik sp. j.

09 maja 2024
LCP Properties rozwija swój biznes

LCP Properties, znany na polskim rynku, jako jeden z inwestorów i deweloperów parków handlowych, wprowadza nową dynamikę w swojej działalności. Teraz skupiają się na ekspansji swojej sieci magazynów miejskich pod marką Multipark.

06 września 2023
Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Cushman & Wakefield