Nowa lokalizacja magazynowa w Polsce Centralnej - Panattoni Park Koluszki

09 grudnia 2021

Nowa lokalizacja magazynowa w Polsce Centralnej - Panattoni Park Koluszki

Spis treści

Panattoni realizuje nową inwestycję w pobliżu Łodzi, w Koluszkach. Nowy park logistyczny liczyć będzie ok. 40 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Panattoni inwestuje w Polsce Centralnej. Powstaje Panattoni Park Koluszki, park logistyczny który osiągnie powierzchnię ok. 40 000 mkw. W ramach inwestycji 60% przestrzeni zostało już wynajęte. Pierwszym najemcą w listopadzie br. został producent pasz - Pet Republic. Najemca zajmie w magazynie 12 000 mkw. W trzecim kwartale 2022 roku deweloper przekaże 13 400 mkw. przestrzeni kolejnej firmie, tym razem z branży motoryzacyjnej.

Magazyny w Polsce Centralnej

Panattoni Park Koluszki to nowoczesne centrum dystrybucyjne klasy A. Już pod koniec listopada br. zakończył się pierwszy etap budowy. Zakończenie drugiego i ostatniego etapu projektu zaplanowano na trzeci i czwarty kwartał 2022 roku. 

Inwestycja składa się z przestrzeni nie tylko magazynowych, lecz również produkcyjnych. Projekt będzie certyfikowany zgodnie z metodą BREEAM.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield